Strana 4 z 5
- V praxi – osazení komponent a chlazení
Jako obvykle na spousta věcí přijdete, až když do skříně zkusíte něco osadit. Najednou ne všechny papírové předpoklady mohou sedět. Takže na co jsme přišli u dnes testovaného modelu?
Začněme tradičně u základní desky. Meshify 2 Mini je kompaktnější verze určená pro maximálně mATX formát. Klasický ATX se nevejde, protože case je nižší. Samozřejmě není problém osadit menší mini-ITX formát.
Každopádně jak vidíte, s tím mATX je stále dost místa kolem, pro vedení kabeláže a další komponenty. Vzadu je také dost velký výřez, pro případné osazování chladiče na CPU bez nutnosti vyjmout desku.
Meshify 2 byly dosud velké skříně s obřím místem, Mini verze je kompaktnější. Nejen výškově, ale i délkou. Na ukázku použitá ASUS ROG STRIX RX 5700 grafika je maximem, co se sem dá vlastně na délku osadit. Tj. 306mm na délku s osazeným předním ventilátorem, nebo 331mm bez něj. Ale já bych ten přední ventilátor rozhodně nechal.
Pokud jde o výšku karty, tříslotová se sem vejde také. Case není v základu udělaná pro vertikální osazení grafiky. A oficiálně to Fractal nenabízí ani jako příplatkovou možnost, na rozdíl od větších modelů. Z dobrého důvodu.
Pro disky nabízí celkem standardní pozice. V základu je zde koš pro 2x 3,5“ a brackety pro 2x 2,5“. Vše se dá vyjmout. Koš na ty disky kompletně, brackety se pak dají umístit na další místa ve skříní.
Celkem můžete mít ve skříni najednou třeba 6x 2,5“ nebo 2x 3,5“ + 4x 2,5“, ale dva ty 2,5“ brackety si musíte přikoupit. Každopádně nemám žádné výtky.
Pozice pro zdroj je samozřejmě omezena přítomností toho koše na disky. Ten lze posunout, nebo vyjmout, takže se standardním ATX zdrojem 140mm délky nebude velký problém se tam vejít, ale musíte to trochu uspořádat.
Teoreticky lze mít zdroj otočený ventilátorem vzhůru, perforace v tunelu nad ním je, ale pochopitelně se počítá hlavně s otočením směrem dolů. Pokud jde o kabeláž, Fractal připravil upínání pro rozvod všeho, takže je to dobře řešeno a místa dost.
Ač jde o kompaktnější skříň, není tak štíhlá, aby se sem nevešlo i hodně výkonné chlazení. A to i klasické Tower věže. Fractal oficiálně uvádí 167mm šířku, takže by se měly vejít i ty největší věže.
Jinak pokud jde o ventilátory, lze osadit 3x 120mm/2x140mm vpředu, 2x 120/140mm na strop, 120mm na zadní stěnu a 120mm na podlahu. Pokud necháte zakrytou přední část tunelu, tak se na přední stranu vejdou jen 2x 120mm nebo 1x 140mm (ten je v základu osazen).
Tomu odpovídají i možnosti ohledně výměníků vodního chlazení. Přes relativně kompaktní rozměry se dají do skříně osadit současně 240mm (strop) a 280mm (vpředu).
Všechny pozice pro možný přístup vzduchu/nádech jsou opatřeny vyjímatelnými čistitelnými filtry, a přístup ke všemu je naprosto jednoduchý a skvěle vymyšlený, aniž by to kompromitovalo pevnost skříně.
Takže pojďme k hodnocení a závěru …
|