Dnes se podíváme na novinku, která právě přichází na trh. Nová počítačová skříň od Fractal Design. V poslední době se nám v redakci nahromadilo několik skříní, takže tento týden jsme se věnovali hlavně jim. A 1.3.2018 společnost Fractal Design vydala na trh další svůj model, který nám do redakce poslal také s předstihem, a tak vám dnes můžeme nabídnout kompletní test a recenzi této novinky …
Fractal Design Meshify C Mini - Dark TG
Modelová řada Meshify C je v nabídce Fractal Design poměrně novinkou. Fractal má v nabídce několik druhů skříní, známá je řada DEFINE, jež se soustředí na odhlučnění. Meshify C naproti tomu je orientována hlavně na výkon chlazení, kdy přední panel je kompletně průchozí díky ocelové síti. Ta je u těchto skříní navíc designově velmi zajímavě zpracována. Jako obvykle se pak Meshify C skříně drží strategie dobrého zpracování a funkčnosti za rozumnou cenu.
Před čase jsme testovali ATX verzi Meshify C, která je dostupná s pevnou bočnicí anebo bočnicí z tvrzeného skla (se zatmavením nebo bez):
Nyní byla tato modelová řada rozšířena o menší verzi určenou pro maximálně mATX desky. Ta je zatím k dispozici v jediném provedení, tedy Meshify C Mini Dark TG, což znamená že má bočnici z tvrzeného skla se zatmavením. Dnes se tedy na tohle skříň podíváme podrobněji.
V zásadě jde o zmenšenou verzi, kdy ATX edice má rozměry 409 x 217 x 453mm při váze 6,5kg, nová mATX edice měří 409 x 217 x 412mm při váze 6,28kg. Skříň je tedy vlastně jen nižší než ATX verze. Designově jsou jinak téměř identické.
Stejně tak jednotlivé prvky designu jsou stejné. Skříň má v základu dva předinstalované 120mm ventilátory (jeden vpředu, druhý vzadu), myšleno je na prachové filtry se snadným vyjímáním pro čištění. Vnitřní konstrukce je zachována, jedná se o modernější koncept, který už postrádá klasické přední 3,5“ pozice a pozice pro optickou mechaniku. Zato počítá s výkonným vodním chlazením apod.
Meshify C Mini Dark TG je kompaktnější, učená pro maximálně mATX desky, což umožňuje postavit tedy o něco menší počítač, než v případě ATX, ovšem se stejnými možnostmi. Osobně považuji formát mATX v případě základních desek, za vůbec nejlepší formát na trhu, který není zbytečně přerostlý a má vše v dostatečném množství co drtivá většina uživatelů skutečně potřebuje.
Každá mATX skříň je tedy zajímavá. Jaká je tedy tahle v praxi, kdy jsme opět vyzkoušeli praktickou montáž a omezení tohoto modelu? Podívejme se …