Strana 3 z 5
K sejmutí bočnic nepotřebujete u této skříně šroubovák. Skleněná bočnice je na 4 rukou povolitelných šroubech. Rukou povolitelné jsou i dva šrouby druhé bočnice. Žádné speciální řešení nehledejte. Samozřejmě v příslušenství skříně nechybí hadřík pro utírání skla, a že ho pucovat budete po každém dotyku, protože přitahuje viditelné otisky a šmouhy jako magnet.
Pokud jde o další panely, tak vlastně jediným panelem na skříni je ten přední, který má dva části. Jednak ta mřížka celá jde vyjmout, ovšem musíte použít obě ruce a zespodu ji vycvaknout (chce to trochu cviku). Sejmout lze celý panel, ale protože k němu vedou kabely je manipulace s ním ztížena. Naštěstí demontáž celého panelu je nutná víceméně jen když chcete vyndat přehrazení tunelu na předku. Jinak jej sundávat nemusíte ani pro montáž ventilátorů na přední pozice.
Další panely skříň už nemá. Zbytek konstrukce je přímo plechová ocelová konstrukce skříně. Na spodku je jen ten praktický filtr (asi nejlepší řešení na trhu). Nahoře na skříni je pak jen ten filtr tvořený ocelovým sítem s magnety po obvodu. Toť vše.
Pohled do vnitřního prostoru nepřekvapí. Skříň se stejným designem Fractal už v nabídce má. Vidíte tedy tunel, který kompletně rozděluje prostor. Lze přední část tunelu odmontovat tak, aby se do skříně vešel i větší výměník. Pod tím tunelem vpředu je posuvný či vyjímatelný koš na dva 3,5“ disky.
Na zadní straně Fractal tradičně dobře vyřešil cable management a najdeme zde také bracket pro až 3x 2,5“ SSD disky, který je přímo za základní deskou. Jak vidíte, panel, který odděluje vnitřní prostory skříně a na který se přidělává deska, má vybrání, takže pozice pro desku je vlastně zapuštěna. Průtahy kabelů jsou opatřeny gumou.
Tolik k teorii, podívejme se rovnou na to, jak se do skříně montují komponenty a kde jsou jaká omezení a možnosti …
|