Strana 4 z 5
- V praxi – osazení komponent a provoz
Jako testovací komponenty jsem zvolil platformu založenou na AM4 od AMD. Základní desku u poskytla společnost Gigabyte v podobě B450I Aorus Pro Wi-Fi. Procesor je Athlon 200GE s grafickou kartou VEGA od společnosti AMD. Paměti poskytla společnost ADATA v podobě kapalinou chlazeného modelu D80 2x8GB DDR4 3200 MHz s RGB LED podsvícením. Pro chlazení procesoru jsem zvolil BOX chladič dodávaný k procesoru.
Po smontování jsem již pouze nainstaloval operační systém a v BIOSU nastavil režim otáček ventilátoru střední stupeň skrze manuální řízení na předním panelu.
Zde již smontovaný celý PC v provozu včetně dedikované grafické karty do PCIe slotu.
Ohledně montáže, výtku nemám žádnou, instalovat komponenty do této skříně je prostě procházka růžovou zahradou. Management kabeláže je sice trošku těžší, protože je zde méně místa, ale pokud tomu člověk věnuje o něco déle času, není to problém.
Teploty jsem se rozhodl měřit hlavně na procesoru, protože jsem neměl k dispozici grafickou kartu s výdechem ohřátého vzduchu skrze zadní záslepky a s klasickou konstrukcí to prostě nemá moc vyznám, skříň na to není stavěná.
U procesoru jsem měřil maximální teploty pomocí hodinového trápení v zátěžovém OCCT. Maximum které jsem naměřil bylo 51°C. Jelikož má procesor opravdu minimální spotřebu pouhých 35W a to z hlediska CPU + iGPU, ani tak malý BOX chladič nemá žádný problém s tím tento procesor uchladit tiše a stále s dobrými teplotami. Konstrukce CASE je v tomto ohledu velmi dobrá, protože chladič si bere studený vzduch skrze otvor nad ním a ohřátý vzduch samovolně stoupá ze skříně ven skrze horní otvory (platí to v případě, pokud máte skříň postavenou na výšku).
Takže k hodnocení …
|