Strana 1 z 5
- TEST: Fractal Design Vector RS
– aneb DEFINE R6 v novém skleněném a RGB kabátku
Společnost Fractal Design máme zapsanou jako výrobce velmi kvalitních funkčních a designově elegantních, přitom docela jednoduchých počítačových skříní. Nicméně v poslední době se snaží oslovit i ty, kteří chtějí výraznější design a nebojí se ani svítících RGB prvků a skla.
A tak se poměrně nedávno objevila hodně výrazná S2 Vision RGB, kterou jsme pochopitelně také testovali:
Ovšem to je skříň s tím moderním otevřeným designem uspořádání S2 řady. Stále populární je ale unikátní DEFINE R6, která ten otevřený design umožňuje také, ale hlavně nabízí možnost zachovat velké množství pozic pro 3,5“ disky a to klidně i současně s osazeným výměníkem vodního chlazení vpředu atd. Variabilita R6 je pověstná a oceňovaná, a tak se Fractal Define rozhodl (spolu se změnou loga a designu svých stránek), udělat právě DEFINE R6 nový kabátek.
Oficiálně tahle skříň nemá označení DEFINE, ačkoliv konstrukčními prvky jí v podstatě zůstává. Zůstává tedy i důraz na odhlučnění, které je preferováno před co nejlepším přístupem vzduchu, které mají modely s mesh sítem vpředu.
Ačkoliv VECTOR má prakticky identický vnitřní design jako DEFINE R6, liší se hlavně provedením předního panelu, výrazně je přepracovaná horní část a skříň má také nové nožičky. Skleněná je nyní nejen hlavní bočnice, ale také horní část a část předního panelu.
Pokud se ale ptáte, zda zejména provedením té horní části neutrpí funkčnost z hlediska chlazení, tak ne, protože součástí balení je i druhý horní panel, tentokrát kovový s perforací a k tomu je zde držák na ventilátory/výměník a prachový filtr. Takže ten horní panel jde vyměnit.
No a pak je tady RGB (ARGB v tomto případě), docela decentní, svítí jen takový pás vedoucí od spodu předního panelu až nahoru dozadu. Je to celkem vkusné, nerušivé a kompletně ovladatelné přes základní desku a její SW nebo dodávaný modul. Svítící ventilátory u tohoto modelu na rozdíl od S2 VISION osazeny nejsou, jen standardní černé.
Pokud jde o možnosti skříně, nabízí identickou variabilitu, možnosti a rozměry jako DEFINE R6, protože jsou postaveny na stejné vnitřní konstrukci. To znamená, že CASE umožňuje osadit desky až formátu E-ATX (až šíře 285mm), až 440mm dlouhé grafiky, až 185mm vysoký CPU chladič. Současně má ten modulární vnitřní design, který v základu je vybavený prostorem pro HDD, kdy case má až 11 pozic pro 3,5“ disky (dodáno je 6 potřebných šuplíků). Ty pozice pro HDD se přitom dají využít souběžně s osazením velké desky, ale především souběžně s osazením výměníku vodního chlazení na přední pozici. Nebo to tedy můžete všechno vymontovat a udělat si ten otevřený design, která nabízí S2 série, ovšem pak je otázkou, proč si rovnou nekoupit S2 skříň ;).
Každopádně možnosti nového VECTOR RS vlastně dobře známe, ale přesto se tedy podívejme, co R6 v novém kabátku nabízí a jaká je …
|