Strana 2 z 4
- Zdroj – provedení a výbava
Balení je velmi luxusní. Pěkná krabice v barevném stylu NZXT produktů samozřejmě nepostrádá žádnou podstatnou informaci.
Uvnitř je vše pečlivě zabaleno. Příslušenství se nachází ve vlastní pěkné taštičce (použitelná i později na něco jiného). V látce je pak zabalený samotný zdroj.
Zdroj samotný má standardní ATX PSU rozměry 150x150x86mm, kdy tedy nepatří k přerostlým zdrojům. Současně potěší jeho vyšší hmotnost, což je známka kvalitnějšího zdroje.
Zdroj má černé lakování a je plně modulární. Včetně 24-pin a 2x 8-pin 12V CPU napájení.
Dále najdeme 6x 6+2-pin PCIe pro grafiky, 6x SATA, 6x Molex. Ty hlavní napájecí kabely (deska, CPU, GPU) mají stejné zpracování, jsou kvalitně opletené. Napájecí kabely SATA a MOLEX jsou pak záměrně ploché bez opletení, tak aby zabíraly co nejmenší prostor a daly se dobře uklidit.
Všechny mají nadstandardní délky, tak aby se daly dobře použít i do větších skříní, které ostatně NZXT vyrábí, takže ví, co je přesně zapotřebí.
A co najdeme uvnitř zdroje? Nejsme „hardcore elektro-technický web“ takže podrobné rozborky necháme nadšencům. Rychlým pohledem dovnitř nezjišťujeme žádné zásadní nedostatky a zpracování je kvalitní, na ničem se rozhodně nešetřilo. Použité jsou tak mix velmi kvalitních komponent pro klíčové prvky a dobrých komponent pro zbytek, což vytváří dobrý mix. Znovu opakuji, OEM výrobcem tohoto zdroje a spolutvůrcem je SEASONIC, což je záruka kvality.
Použitý ventilátor má 120mm, není od NZXT ale od ‘Ong Hua’, což nám asi mnoho neřekne. Ventilátor je plně regulovatelný a má maximálně 2200 otáček. V základu při nízké zátěži pod 100W se netočí, takže zdroj je naprosto tichý.
Musím říci, že kvalita zpracování je rozhodně vysoce nadstandardní, zpracování, pájení, finální uspořádání a použití kvalitních komponent příjemně překvapilo, jedinou věc která mě trochu více upoutala, je poměrně limitovaný přístup a odchod vzduchu, tedy chlazení zdroje. Obě perforace jsou poměrně husté a řekl bych že přístup vzduchu je rozhodně o něco limitovanější, než u většiny jiných zdrojů, které obvykle používají jiné konstrukční řešení (mřížku). Ale uvidíme, zda to má na něco vliv v další kapitole.
A jaký je tedy zdroj v praxi?
|