Strana 4 z 5
- CASE v praxi a instalace komponent
Jako obvykle jsme vyzkoušeli skříň pěkně v praxi, protože na řadu drobností a věcí jinak nelze přijít. Takže jak na tom je H200i?
Zde je situace jednoduchá. Podpora je pouze pro mini-ITX desky, nic většího se dovnitř osadit nedá. Nicméně NZTX neudělalo skříň zdaleka tak stísněnou jako jsou menší ITX modely. Zejména pod deskou je tedy dost místa, tolik místa, že se do skříně vejde i velmi velká grafická karta.
Vedle desky je také dostatek místa pro vedení a protahování kabeláže atd.
Jak bylo řečeno, tohle je sice mini-ITX skříň ale patří mezi největší modely. Schválně, protože dovnitř tak můžete osadit a bez potíží chladit i velmi velké grafické karty. Konkrétně NZXT udává prostor pro až 325mm dlouhou kartu, to však platí jen v případě, že vpředu nebudete mít žádné ventilátory.
Na ukázku jsem tam osadil ASUS ROG Radeon VEGA 64, což je karta dlouhá 30cm a vysoká 2,5 slotu. Jak vidíte, vejde se tam akorát. Tříslotovou kartu už tam neosadíte. Pokud jde o délku karty, tak 30cm se tam vejde, pokud vpředu budete mít jen ventilátory nebo jen výměník. Obojí tam dost dobře mít nemůžete (technicky ano, prakticky je tu problém, což vysvětlím).
Skříň umožňuje současné osazení tří 2,5“ SSD a jednoho 3,5“ disku. SSD mají pěkné pozice, HDD montujete přímo na podlahu. Žádné zádrhely zde nejsou.
Skříň má předinstalovaný nástavec pro SFX zdroj, který tedy musíte vyjmout, než tam dáte klasicky ATX zdroj. Case umožňuje montáž i dlouhého zdroje, prostoru pro kabeláž je dost. Montáž zdroje je striktně s ventilátorem dolů. Pokud byste to kvůli prachu chtěli namontovat obráceně, tak sice ventilátor by přístup ke vzduchu měl díky děrování tunelu, ale zdroj tam není, jak přišroubovat, protože zadní panel má otvory jen na to umístění zdroje ventilátorem dolů. Takže byste si museli nějak pomoci.
Ohledně hlazení je H200i stejně jako MANTA, což je další podobně velká ITX skříň od NZXT, velkorysá na poměry ITX platformy. Skříň je široká a prostorná, takže na přední pozici se dá osadit až 240mm výměník. Na rozdíl od větší MANTA tam ale nedáte už 280mm, takže KRAKEN X62 se do H200i nevejde. Osadit tam můžete KRAKEN X52 (240mm) nebo KRAKEN X42 (140mm) nebo nový KRAKEN M22 (120mm).
Dopředu se jinak vejdou dva 140mm ventilátory, na horní pozici a dozadu pak po jednom 120mm a oba jsou tam již osazeny. Jde o AER F120 s až 1200ot modely od NZTX. Pro všechny osaditelné ventilátory je místo k připojení do SMART DEVICE modulu spolu s až 4x RGB pásky nebo 5x AER RGB ventilátory.
Pokud jde o osazení klasického chladiče, NZTX udává 169mm výšku, což tedy znamená, že se tam vejdou i ty největší současné modely. Zpět k AiO chlazení a kombinaci s delší grafickou kartou. Pokud dovnitř osadíte 325mm kartu, tak na přední pozici už nedáte ventilátory natož výměník AiO. Pokud tam dáte 30cm kartu, jak v našem případě, pak se tam ventilátory vejdou, ale s výměníkem to bude složitější.
Dát ho tam můžete, ale ventilátory byste museli namontovat z druhé strany bracketu. Vejde se to tam vše a přední panel jde i zavřít (filtr už se tam nevejde), ale je to extrémně natěsno a ventilátory mají tak 2mm prostoru pro přístup vzduchu, což opravdu není ideální. Pokud tedy chcete mít velké AiO na přední pozici, musíte buď osadit tenčí ventilátory nebo grafickou kartu do maximální délky 27cm. Nějaké kompromisy jsou tedy bohužel nutné.
Podívejme se dále …
|