Strana 1 z 3
– elegantní mATX skříň v praxi. Skládání PC a chlazení v praxi.
Atraktivní počítačovou skříň NZXT H400i jsme již otestovali začátkem roku, kdy nová série H skříní od NZXT vyšla. Dnes tedy máme takové rychlé doplnění původního testu, který najdete zde:
Jen pro připomenutí. NZXT H400i je tedy case pro maximálně mATX desky. Jako obvykle nese rozpoznatelný styl výrobce, který rozhodně není nudný. Z našeho původního testu víte, že CASE se prodává ve dvou variantách. Dražší H400i, která nese tzv. SMART modul, jež slouží současně pro regulování ventilátoru, tak i jako RGB modul pro ovládání RGB LED pásků, které jsou ve skříni již předinstalovány. Tato verze vychází na dnes již mnohem atraktivnější 2800 korun, což je o poznání méně, než stála při vydání. Pokud ale o RGB a ten ovládací modul v ceně nestojíte, je možné již zakoupit tuhle skříň i bez něj, tedy verze H400, která stojí ještě atraktivnějších 2400 korun.
V obou verzích máte na výběr ze 4 barevných kombinací. Všechny verze mají krásnou skleněnou bočnici a 3 instalované ventilátory, a to v ideálních pozicích (2x 120mm vpředu a 1x 120mm vzadu). Dnes už se tedy zaměříme na doplnění naší původní recenze a podíváme se na to, jaká je v praxi s konkrétním, dnes určitě atraktivním hardware.
Jako testovací komponenty jsem zvolil platformu založenou na AM4 od AMD. Základní desku i grafiku poskytla společnost ASUS v podobě mATX B450M-Plus. Grafická karta pak MSI RX 580 8GB GamingX Plus s velmi výkonným a tichým chlazením. Procesor je Ryzen 7 2700 od společnosti AMD. Paměti poskytla společnost ADATA v podobě 2x8GB DDR4 3200MHz s RGB LED podsvícením a kapalinovým chlazením Spectrix D80. Od stejného výrobce byl použit i ultra rychlý M.2 NVMe disk SX8200 přenosovou rychlostí 3 200/1 700MB/s. Zdroj dodala v rámci testu také společnost Seasonic v podobě modelu SSR 650W s gold certifikací. Pro chlazení procesoru jsem zvolil Wraith Max od společnosti AMD (RGB).
A jaká je tedy v praxi?
|