Strana 2 z 3
Jak víte z naší původní recenze, H400i je určena pro maximálně mATX desky, bohužel výběr u AMD je docela omezený, stále nechápeme, že prakticky neexistuje kvalitní špičková mATX deska s X470. I B450 nabídka mATX je omezená na modely nižších řad, tedy bohužel s horším integrovanou zvukem apod. Nicméně z hlediska výkonu to problém není. Ani RYZEN 7 2700X není nijak omezován těmito deskami.
Montáž komponent je snadná, skříň je dobře přístupná. Omezení jsou tedy maximálně mATX deska, maximálně 411mm dlouhá grafika a maximálně 164mm vysokých chladič na CPU. Dopředu se vejde 280mm radiátor, dozadu pak 120mm. Na strop lze dát 2x 140mm ventilátory, stejně jako dopředu a jeden 120mm se dává dozadu. NZXT v základu osadilo 2x 120mm dopředu a 1x 120mm dozadu, takže CASE je rozumně připravena. Instalovaný SMART modul kromě 3x ventilátorů dokáže ovládat až 4x RGB LED HUE+ pásky nebo 5x AER RGB ventilátory.
Úklid kabeláže je v této skříni hračka, protože nabízí solidní prostor vzadu a dokonce je zde i nainstalované vedení pro kabely.
Počítač výše uvedené konfigurace je v této skříni velmi dobře chlazený a také solidně tichý. Díky rozměrům CASE je i celé řešení příjemně kompaktní a protože máme RGB podsvícení skříně i některých komponent, může to i zajímavě vypadat, když si s tím vyhrajete a vše nastavíte.
Samozřejmě jsem nemohl neotestovat to, jak si skříň povede v reálném provozu a zda opravdu dostojí tomu, co slibuje výrobce ve svých brožurách. Teploty jsem se rozhodl měřit na procesoru i grafické kartě a to, jak ve stavu skoro žádné nečinnosti, takže brouzdání internetem apod., ale i v režimu 100% vytížení procesoru a grafické karty. Hlavně „burn“ režim grafické karty otestuje kvalitu vnitřního airflow skříně do maxima. U procesoru jsem měřil maximální teploty pomocí hodinového trápení v zátěžovém OCCT. Maximum, které jsem naměřil, bylo jen 53°C. Efektivita vnitřního airflow je opravdu výborný.
U grafické karty jsem teplotu měřil v zátěžovém benchmarku 3D Mark FireStrike po dobu 30 minut, kde se nakonec teplota vyšplhala na slušných 57°C a grafická karta byla stále hodně tichá. V idle pak teplota spadla na hranici 32°C, s tím že ventilátory se netočily a grafika fungovala zcela pasivně. Sestava byla i v maximální zátěži krásně tichá, takže bych ji takto s klidem doporučil i lidem, co jsou na tichý chod herního PC velmi vysazení. Ohledně hluku, skříň je se zvolenými komponenty je velmi tichá, přece jenom ventilátory mají hodně nízké maximální otáčky (1200 RPM). Nicméně nijak speciálně protihlukově řešena není, na stropě je i perforace pro chlazení, ale pokud zvolíte tiše chlazené komponenty, jako v našem případě, tak hluk prostě není problém.
|