Strana 3 z 5
Dovnitř se dostanete jednoduše, stačí povolit 4 velké šrouby a sejmout skleněnou bočnici. Na rozdíl od většího H700i modelu, nemá H400i mechanismus na sejmutí druhé bočnice. Ta je u tohoto modelu klasicky připevněna dvěma šroubky. Skříň je tedy o to jednodušší (a levnější).
Dále můžete sundat přední panel (horní na rozdíl od větší verze není sejmutelný). Přední je ale jen „naklapnut“. Jak už bylo řečeno v předchozí kapitole, vnější část je tvořena silným plechem, který je nasazený na masivním plastovém výlisku.
Pod předním panelem je mnoho místa a pod vyjímatelným prachovým filtrem pozice pro až 2x 140mm nebo 2x120mm ventilátory a vejde se tam i výměník. Osazené jsou v základu hned 2 AER F120 ventilátory od NZXT.
Nahoře pak pod horním panelem najdete místo pro další 2x 140mm nebo 2x120mm ventilátory ale na rozdíl od většího H700I modelu, na strop nelze osadit výměník vodního chlazení nevejde se sem. Ten můžete dát jen dozadu (120mm), nebo na přední pozici (až 280mm). Vše je ale jinak snadno přístupné a velmi dobře řešené.
Z hlediska vnitřního řešení tato skříň má moderní design, kde se počítá jen s jediným klasickým 3,5“ HDD a žádnou optickou mechanikou. Nemá klasický koš, disk se dáván na podlahu. NZTX ale nabízí 3 pozice pro 2,5“ disky (SSD). Jedna z nich je vpředu na jednoduše vyjímatelném rámečku, dvě jsou vzadu. To masivní tvarované vnitřní přehrazení už známe z jiných modelů NZTX, zde je taktéž vyjímatelné a pozor, také posunutelné blíže k předku. U tohoto modelu je to možná zbytečné.
Na zadní straně pak vidíte, že NZTX se hodně snažilo s cable managamentem. Pro vedení kabelů udělalo plastové výlisky a dráhy, vše je krásně uložené a zajištěné suchými zipy. Tady si dal někdo opravdu hodně záležet. A je to dosti praktické.
Podívejme se tedy na skříň v praxi …
|