Strana 4 z 5
Primární funkcí skříně je pochopitelně osazení a ochrana komponent a chlazení celého PC. Z hlediska zpracování potěší, že na skříni se materiálově nešetřilo. Jde o kompaktní skříň, ale i tak váží přes 7kg, což je více, než mnoho o číslo větších modelů.
H400I je prostředním modelem z nové trojice. Pojme maximálně desky o velikosti mATX formátu. Osadit lze samozřejmě i menší mini-ITX desky.
Nicméně v základu je skříň „nastavena“ na ATX, což vidíte na fotkách. V obou případech má ale přesto dost místa, zejména prostor pro slušné chlazení všeho okolo. Jediné co možná není domyšlené, že když máte mATX desku se SATA pozicemi nad sebou, tak díky tomu přehrazení v základu tam není místo na využití těch horních konektorů (prostě se tam ten kabel a konektor nevejdou), takže byste museli posunout to přehrazení, co ale pak zase zasahuje do prostoru pro ventilátory atd. Tohle se dalo možná vymyslet lépe.
Vzhledem k tomu, že CASE nemá klasické přední koše na disky či mechaniky, není zde prakticky žádné omezení pro délku grafické karty. Vejde se sem až 411mm dlouhá grafika a taková vlastně ani neexistuje.
Na ukázku tam vidíte 30,5cm kartu, což je dnes velmi velká grafika a výrazně k přední části skříně se ani nepřiblíží. Problém nebude ani se šířkou, či výškou grafiky, místa je zde opravdu hodně. Skříň ovšem nepočítá s vertikálním umístěním grafiky, přes extender, jak to umožňují některé jiné skříně, což možná některé může mrzet.
Pro klasické 3,5“ HDD jsou zde pouze jediná pozice, a to na podlaze skříně. Žádný rámeček ani šublík. Řešení je to tedy velmi základní.
Počet pozic pro 2,5“ SSD je 3 (plus 1 místo toho 3,5“ HDD případně). Přední rámeček pro 2,5“ SSD je snadno vyjímatelný a přístupný.
ATX formát zdroje se osazuje nasunutím zezadu. Pozice má gumové podložky a zdroj tak perfektně sedí na místě. Vzhledem k velikosti skříně, tedy šířce a hloubce, fakticky neexistuje zdroj tak dlouhý, který by se sem nevešel. I místa na kabeláž je zde dost a dost.
Ačkoliv skříň působí, že výrobce na chlazení a přísun vzduchu dovnitř moc nepamatoval kvůli masivním pevným plným panelům, není tomu tak. NZTX udělalo opravdu hodně prostoru pod předním panele, a jak si všimnete, boky kolem panelu ze všech stran jsou perforované. Přísun (nebo odsun) vzduchu je tak velmi dobře zajištěn, přičemž je toto řešení zároveň i trochu tlumící případný hluk.
NZXT se také postaralo o řádné chlazení hned v základu, kdy na přední pozici namontovalo hned 2 své 120mm AER ventilátory. O přívod vzduchu se tak nemusíte bát. Za nimi je dost místa na přimontování až 280/240mm výměníku a klidně i dalších 2 ventilátorů za něj. Ani pak nedojde ke kolizi se zbytkem skříně. Horní pozice pak pojme jen ventilátory (až dva 140mm) výměník se sem na rozdíl od H700i dát nedá. Celý horní panel také není nijak sejímatelný, vlastně jde rovnou přímo o tělo skříně. Jediným prvkem je zde na magnetech umístěný vnější prachový filtr. Zadní pozice je pak vyhrazena pro 120mm ventilátor a odpovídající výměník. Navíc jej lze posunout tak, aby případně nekolidoval s ničím nad nebo pod.
Skříň je výrazně nižší a také užší než větší H700i verze, takže omezení pro chlazení jsou větší. Nicméně stále krásně pojme výkonné Aio pro CPU i GPU. V případě osazení klasického chladič, je podle NZXT maximální možná výška chladiče pro procesor limitována na 164mm.
A to samozřejmě ještě není vše …
|