Strana 5 z 5
Takže jaká je skříň v praxi a má smysl? Otestovali jsme ji a vyzkoušeli montáž komponent opravdu důkladně. Opět tedy připomenu fakt, že CASE vyšla už v roce 2010 a tomu odpovídá i její vnitřní design a uspořádání, které je prostě "klasické".
(bílé diody ve skříni nejsou v ceně)
Pro současné potřeby PC jsou třeba zbytečné ty 5,25" pozice a řešení chlazení by také mělo umožňovat montáž výměníků vodního chlazení. To jsou asi dvě nejpalčivější záležitosti z pohledu současného designu PC. Nicméně jsou mezi námi tací, kteří si klasického uspořádání skříně mohou stále cenit. Pokud tedy přejdeme klasické řešení uspořádání, máme fakticky jen jednu zásadní výtku ke zpracování. A tou je příliš husté, tedy lépe řečeno málo děravé přístupy vzduchu k a od ventilátorů. A týká se to jak pozice pro zdroj, tak zadní pozice.
Pokud jde o chlazení a jeho výkon a vlastnosti, inu je to velká skříň a opravdu tam nebudete mít problém s chlazením výkonných komponent a to i tiše. Regulace funguje na jedničku, a celé je to krásně tiché a zpracování skříně je kvalitní, byť nemá třeba žádné odhlučnění nějakou speciální hmotou.
Jednou z hlavní věcí, proč byl a je NZXT Phantom tak populární, je jeho design. Ten je i po 5 letech stále moderní, neotřelý a výrazně působící. V naší lesklé bílo-červené verzi působí skříň ze všech nabízených variant nejlepším a nejdražším dojmem. I když je lesklá, tak díky bílé barvě nemá problém s viditelností otisků, což rozhodně neplatí o tmavých variantách této skříně. Nicméně díky lesklému povrchu se skříň i snadno čistí. Design je pak udělaný hlavně na efekt, ne na funkčnost, například na skříň si nic nepoložíte. Trochu nás mrzí řešení bočnic, kde není PLEXI, ale opět je to poplatné době vzniku návrhu skříně. Z hlediska designu nás tak asi nejvíce mrzí výrazné modré podsvícení diod na horní části skříně - otravné a narušuje to celkovou kvalitu designu.
NZXT Phantom je zaslouženě jednou z velmi populárních skříní středního segmentu a byla jí posledních 5 let. Klasické uspořádání není chybou, ale vlastností dané dobou jejího návrhu. Dnes už ale zajímavou jen pro někoho. NZXT na to reagovala a již uvedla přímého nástupce, který má vnitřní řešení uzpůsobené současným potřebám PC. Plus doufáme, že NZXT napravilo některé drobné chyby. Co však víceméně zůstává, je design, který je stále rozhodně zajímavý, a nedivíme se, že se mnoha lidem líbí.
To hlavní, co PC skříň plnit má, plní NZXT Phantom stále. Je opravdu hodně prostorný. Pokud vám ale už klasické uspořádání nevyhovuje, není problém. NZXT už má modernizovaného nástupce s podobným designem, ale mnohem aktuálnějším vnitřním řešením. Jmenuje se Phantom 530. A existuje ve třech barevných verzích. Asi se na něj také podíváme, abychom zjistili, zda má NZXT Phantom důstojného nástupce.
Hodnocení DDWorld.cz: 85%
Za zapůjčení skříně děkujeme společnosti NZXT
Za zapůjčení komponent děkujeme našim partnerům
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|