Strana 5 z 5
Pokud mám tedy tuto skříň zhodnotit po stránce chladícího potenciálu, musím jenom chválit. Skříň dokázala bez problémů uchladit i výkonnější grafickou kartu v podobě RX 570 4GB od ASUS, společně s procesorem typu i3 7350K od Intelu. Pokud někdo sháníte malou herní skříňku, mohu jenom doporučit. Skříň by zvládla uchladit i podstatně silnější hardware, přístup i odtok vzduchu je ukázkový.
Co jistě lidé také ocení, je celkově zajímavý design skříně, který je stále celkem decentní a není to žádná „šílenost“, ale zase to není nudná „krabice“. Co určitě každého zujme jako první, je podsvícený zadní ventilátor a všestranný pohled dovnitř skříně jako do akvária :). Díky netradičnímu uložení grafické karty i základní desky je na vše pěkný pohled, takže si můžete dát práci s výběrem opravdu zajímavých komponent. Velmi také chválím prachové filtr na spodku skříně, který lze také velmi pohodlně vyndat a vyčistit. Vzhledem k celkové ceně skříně rád uděluji ocenění za skvělý poměr cena/výkon.
Jedinou aktuální nevýhodou této skříně je, že SilentiumPC už skončilo s jejich výrobou a dobíhá tak jen doprodej, což je škoda, protože CASE byla představena teprve před rokem a půl a rozhodně není zastaralá. Bohužel stejný osud má celá řada kompaktních skříní ALEA, jako S35W i M50. V prodeji je už jen základní Brutus Q20, což je ale výrazně odlišný design i co se týká praktičnosti. Uvidíme, co si pro nás tento výrobce připraví letos, protože jeho ALEA řada kompaktních „CUBE“ skříní za velice zajímavou cenu, zatím nemá nástupce.
Za poskytnutí skříně a chladiče na test děkuji firmě SilentiumPC
Za poskytnutí ostatního HW děkuji firmám ASUS, Transcend a ADATA
AUTOR: Jan Belka |
---|
https://www.facebook.com/HWrecenze/ |
|