Strana 4 z 5
- V praxi – osazení komponent a provoz
Jako testovací komponenty jsem zvolil platformu založenou na AM4 od AMD. Základní desku i grafiku poskytla společnost Asus v podobě X570 Crosshair VIII Hero. Grafická karta pak RTX 2080 8GB v edici Strix stejného výrobce. Procesor je Ryzen 5 3600X od společnosti AMD. Paměti poskytla společnost Adata v podobě modelu D80 2x8GB DDR4 3200Mhz s RGB LED podsvícením. Zdroj dodala v rámci testu také společnost SilentiumPC v podobě modelu FM2 750W s Gold certifikací. Pro chlazení procesoru jsem zvolil přibalený chladič Wraith Spire od společnosti AMD.
Po smontování jsem již pouze nainstaloval operační systém na NVMe disk Spectrix S40G 512GB od společnosti Adata.
Ohledně montáže, výtku nemám žádnou, instalovat komponenty do této skříně je prostě procházka růžovou zahradou. Jediný malý problém jsem měl u instalaci zdroje, protože mezi zdrojem a šachtou pro disky je opravdu málo místa. Ovšem díky velmi měkké kabeláži zdroje se mi ho nakonec podařilo nainstalovat i bez toho, abych musel tuto šachtu demontovat. Pak už jenom stačilo upravit kabeláž, což je v této skříni velmi pohodová práce.
Samozřejmě jsem nemohl neotestovat to, jak si skříň povede v reálném provozu a zda opravdu dostojí tomu, co slibuje výrobce ve svých brožurách. Teploty jsem se rozhodl měřit na procesoru i grafické kartě a to, jak ve stavu skoro žádné nečinnosti, takže brouzdání internetem apod., ale i v režimu 100% vytížení procesoru a grafické karty. Hlavně „burn“ režim grafické karty otestuje kvalitu vnitřního airflow skříně do maxima, protože RTX 2080 8GB není žádná úsporná herní karta.
U procesoru jsem měřil maximální teploty pomocí hodinového trápení v zátěžovém OCCT. Maximum které jsem naměřil bylo 72°C. S tím že průměrná teplota byla ještě o 9°C nižší. Efektivita vnitřního airflow je opravdu výborná. Pokud byste na procesorů měli lepší chlazení, než je přiložený BOX chladič, počítejte že s touto skříní budete mít teploty ještě mnohem lepší.
U grafické karty jsem teplotu měřil v zátěžovém benchmarku 3D Mark FireStrike po dobu 30 minut, kde se nakonec teplota vyšplhala na slušných 64°C a grafická karta byla stále hodně tichá. V idle pak teplota spadla na hranici 31°C, s tím že ventilátory se točily pouze dva ze tří a na velmi nízké otáčky. Zde karta velmi profituje z toho, že je velice blízko předním nasávacím ventilátorům, které kartu zásobují studeným vzduchem. Ten pak samovolně stoupá skrze strop skříně ven plus pomáhá zadní odsávací ventilátor. Vnitřní tok vzduchu je v této skříni vyřešen dobře a není zdaleka tak restriktivní, jako některé skříně se skleněným předním panelem.
|