Strana 3 z 5
Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je celkem tradiční. To znamená, že zde už nenajdeme pozici pro klasickou 5,25" mechaniku. Zdroj kryje plech s výřezem na jeho levém okraji. Dobrou zprávou je, že výrobce myslel i na úhlednost vedení kabelů od zdroje a skříň je vybavena značným počtem otvorů kudy lze kabely k desce zapojit. Všechny tyto otvory jsou také vybaveny estetickým pogumováním.
Z druhé strany skříně se pak naskytne pohled na klasickou dvou slotovou šachtu pro klasické plotnové disky o velikosti 3,5“. Napravo od nich se pak nachází dvě pozice pro menší 2.5“. Ovšem další tři pozice se nachází v pravé části a také jedna pozice z druhé strany skříně hned nad zdrojem. Do skříně lze tedy vměstnat až osm disků.
Pokud jde o instalaci kabeláže, ta je vcelku snadná, protože mezi plechem a bočnicí je 3,5cm velká mezera. K celkovému vedení kabelů také velmi přispívají gumové výplně děr v hlavním plechu a také všude přítomné příchytky na stahovací pásky, které jsou součástí balení.
Co se mi na skříni hodně libí, je přítomnost modulu, který se stará o synchronizaci všech ventilátorů ve skříni s RGB podsvícením základní desky, to je zde řešeno skrze jeden 3pinový konektor. V modulu jsou tedy zapojeny všechny čtyři ventilátory, tento modul je nutné zapojit do zdroje skrze SATA napájecí konektor.
Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném přetlakovém režimu. To znamená, že vzduch je do skříně vtlačován větší silou, než je z ní následně odsáván. Vzduch tedy samovolně uniká ven ze skříně i dalšími perforacemi na stropu apod. Pokud byste chtěli mít onen tok vzduchu vyrovnaný, doporučuji osadit procesor vodním AIO chlazením a radiátor umístit na strop skříně. Pak by foukaly tři ventilátory vzduch dovnitř a následně i tři ven.
Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …
|