Strana 3 z 5
Do skříně se dostanete snadno. Každou z bočnic drží dva rukou povolitelné šroubky. Bočnice nemají žádný zámek, jsou jen klasicky nasunuty, takže pozor, žádné násilí.
Obě bočnice jsou z tenkého plechu, ta s plexisklem je díky tvaru pevnější, druhá ale není. Na místě přitažené na skříni ale drží dobře a nerezonují.
Další co můžete rozebrat, je přední panel. Stačí zespoda zabrat a panel se odcvakne. Pozor, vedou k němu všechny kabely pro ovládání a porty skříně.
Poté stačí zabrat a stejným způsobem odcvakne i horní víko. To je samostatný kus plastu s tím plexi rámečkem, který lze také odejmout (opatrně, ať ho nepolámete) a zvětšit tak výdechy nahoře. Pod tímto horním panelem je vidět prostor pro dva 120mm ventilátory, kam ZALMAN rovnou osadil dva a to permanentně modře podsvícené. Do tohoto vybraného prostoru se pak vejde až 240mm výměník.
Zbytek skříně už tvoří celek. Jak vidíte, uspořádání odpovídá současnému designu. Dolní tunel odděluje prostor pro zdroj a disky, kdy ve skříni tak nejsou klasické koše. Zalman ale osadil i dvě 5,25“ pozice, kdy ale tyto plechové úchyty lze případně vymontovat zcela. Jinak první verze skříně měly v tom tunelu zepředu vytlačený nápis ZALMAN, bohužel naše už to nemá.
Prostor pro 2,5“ SSD je také vpředu právě tam, kde u starších case jsou koše na 3,5“ disky. Tady ale 2,5“ SSD nijak moc prostoru nezabírají, takže je zde dost místa pro další výměník vodního chlazení a extra dlouhé grafiky k tomu.
Pohled na druhou stranu skříně odhaluje koš pro dva 3,5“ disky dole a prostor pro zdroj. Průtahy kabelů mají dokonce gumové těsnění, což v této cenové hladině není moc obvyklé. Výrobce pamatoval i na rozvod kabelů, kdy jsou řešené i vhodné upínky. Prostoru pro kabely je dost, stejně tak je prostor k manipulaci s osazeným chladičem na desce, pokud ho bez demontáže desky ze skříně budete chtít vyndat.
Dobře, a jaká je tedy CASE v praxi, co se týká možností osazení komponent a našich reálných zkušeností s osazením? Podívejme se …
|