Strana 1 z 6
- ASUS ROG POSEIDON GTX 1080 Ti
– TEST a REVIEW výkonné grafiky s hybridním vodním chlazením
Srovnání vodou chlazených dvou generací grafik: GTX 1080 Ti proti GTX 980 Ti. Aneb stojí za to upgradovat?Testů na GTX 1080 Ti jsme tu na DDWorld měli už celkem hodně, a tak všichni jistě dávno vědí, co je tato grafická karta zač a netřeba ji nějak obšírně představovat. Dnes se tak podíváme na jednu zajímavější nereferenční edici. I ta jako taková u nás není úplně poprvé, jen poprvé v provedení aktuálně nejvýkonnější herní grafické karty na trhu.
Máme pro vás test nové generace ROG Poseidon od ASUS. Jak víte, jde o poměrně unikátní řešení ASUS, které kombinuje klasický ventilátorový chladič s vodním blokem. Jinými slovy, jedná se o plně nereferenční kartu, která dokáže běžně fungovat bez vodního chlazení, ale pokud chcete, můžete ji připojit do vodního okruhu, je s tím počítáno a pak se můžete těšit na mnohem lepší teploty atd. Letos jsme si na ní počkali o trochu déle, ale stálo to za to, protože je to rozhodně nejhezčí Poseidon v historii. Asus výrazně překopal design a tvar chladiče, na který jsme byli doposud zvyklí od předchozích modelů této zvláštní edice. Následoval dnešní trendy a grafická karta je mnohem víc osvětlená, a dokonce má na svém boku i speciální „3D průzor“ s logem ROG.
Já se tedy v tomto testu zaměřím hlavně na porovnání předchozí edice Poseidon GTX 980 Ti. Tedy o kolik jsme si za ty dva roky polepšili z hlediska výkonu a teplot. A samozřejmě porovnám výkon i s klasickou GTX 1080 Ti referenční Founders Edicí, jak s původním vzduchovým chlazením, tak profesionálním vodním blokem od EKWB, který mám také k dispozici.
- Co nová verze ASUS POSEIDON nabízí?
- Nová generace DirectCU H2O hybridního chlazení: Dokonalá flexibilita při výběru chlazení vzduchem nebo kapalinou.
- Standardní G1/4" závity Terminal Block: Můžete si snadno vybrat z různých možností a nastavit vlastní průtokové smyčky.
- Patentované ventilátory s lopatkami ve tvaru křídel a certifikací IP5X: Maximální průchod vzduchu a dlouhá životnost
- ASUS FanConnect II: Hybridně řízené systémové ventilátory pro optimální chlazení systému.
- Jedinečná technologie Auto-Extreme a Super Alloy Power II: Nabízí skvělou kvalitu a nejvyšší spolehlivost.
- ASUS Aura Sync: Perfektní RGB LED synchronizace umožňuje přizpůsobení systému.
- HDMI porty pro VR: Užijte si zážitky ve virtuální realitě kdykoli, bez nutnosti výměny kabelů.
- GPU Tweak II a XSplit Gamecaster: Intuitivní nastavení výkonu a streaming v reálném čase.
Samozřejmě karta samotná staví na základech GTX 1080 Ti s čipem GP102 (3584 výpočetních jednotek). Karta má 352-bit sběrnici a 11GB GDDRX pamětí. ASUS ji prodává jako OC edici se zvýšenými takty s boostem na 1708 nebo 1733MHz. Jako obvykle však karta běhá podstatně rychleji, protože skutečné takty záleží na chlazení a aktuálních podmínkách. Podívejme se na kartu podrobněji, kdy nás ale dnes hlavně zajímá, jak tato hybridní verze karty v praxi funguje, protože samotné výkony a vlastnosti GTX 1080 Ti žádným překvapením dávno nejsou. Jaká je tedy GTX 1080 Ti ve srovnání s předchůdcem GTX 980Ti ve stejné edici a vůbec na vodě a pod vodou?
|