Strana 3 z 6
Jako testovací sestavu jsem zvolil svojí soukromou (jediná v redakci má odpovídající kompletní vodní okruh), která by svým výkonem neměla rozhodně tuto kartu nějak brzdit a tím znehodnocovat naměřené výsledky. Procesor je šesti jádrový i7 5930K přetaktovaný na 4600MHz. K tomu 32GB operační paměti ve čtyř kanálovém zapojení s vysokou frekvencí 3200Mhz a nízkým CL14 časováním od společnosti G.SKILL. Všechny testovací hry jsou nainstalované na rychlém 1TB SSD disku společnosti Samsung. Deska i procesor jsou chlazené vodním okruhem od společnosti Alphacool, EKWB apod.
Fotku testovací sestavy s grafickou kartou bez zapojeného vodního okruhu si můžete prohlédnout níže, kdy jak vidíte, mám kompletně vodou chlazený procesor i grafickou kartu, vše pěkně uklizené.
Jako první se podíváme na to, jak si karta vede v pár vybraných syntetických testech, vůči všem předchozím kartám, co jsem měl možnost měřit v minulosti.
3DMark Fire Strike už pěkně ukazuje, že v tomto nastavení a rozlišení ztrácí GTX 1080 Ti smysl, protože karta je už limitována procesorem. Avšak i přesto se ukazuje slušný nárůst výkonu jak vůči předchozí generaci 980 Ti Poseidon tak i referenční GTX 1080 Ti.
- 3DMark - Fire Strike Extreme
Proto jsem zařadil do testu i Fire Strike Extreme, který už procesorem limitován není díky mnohem náročnějšímu nastavení grafiky a vyššímu rozlišení. Rozdíl mezi přetaktovanou 980 Ti a 1080 Ti v edici Poseidon je už slušných 50%. To už za upgrade opravdu stojí.
- Unigine Heaven 4.0 (3820x2160)
Jako další syntetický test jsem zvolil Unigine Heaven 4.0 pro jeho opravdu obrovskou náročnost co se týče tessellace terénu. A rovnou nasadil 4K rozlišení a maximální úroveň kvality obrazu. Toto už dá opravdu zabrat i těm nejvýkonnějším grafikám na současném trhu což krásně ukazuje následující graf.
Hranici 60 FPS dokázaly prolomit pouze obě 1080 Ti až po přetaktování a to opravdu velmi těsně. Pokud srovnáme výkon edic Poseidon, tak je dělí opravdu závratných 60%. Zde se naplno ukazuje síla GTX 1080 Ti.
|