Strana 10 z 11
- Gigabyte GF8500GT GDDR3 - provozní vlastnosti
A jsem u jedné z nejzajímavějších kapitol. Jak si dnes testovaná karta vede v provozních vlastnostech. Začněme u spotřeby.
Ta je nízká, skutečně velmi nízká. Ostatně jádro toho v sobě moc nemá, takže tam ani není moc co kam spotřebovávat. Tato verze je vybavena GDDR3 paměťmi, takže lze přeci jen čekat asi o něco vyšší spotřebu než má verze vybavená jen GDDR2.
Teploty nejsou nijak zvlášť vysoké. Na čemž má určitě podíl i nízká spotřeba. Chladič jako takový chladí dobře, nicméně slušelo by mu výkonnější aktivní chlazení, ve smyslu větší ventilátor a tišší. Pasiv je takřka umělecké dílo ;)
Dále je tu test HD schopností této karty. Pokud jsem minule označil test HD HQV za zbytečný, tak se omlouvám. Dnes představená karty, či spíše model GF8500GT obecně, není z HD hlediska tím pravým ořechovým. Proti modelům GF8600 i HD2600 je podání HD obrazu viditelně horší, což lze přičíst parametrově skutečně slabému grafickému jádru. Tuto kartu bych tak nedoporučoval pro případné multimediální domácí centrum.
Jako poslední tu máme taktování. GF8500GT jde taktovat skutečně hodně. Škoda jen, že je to k ničemu. I vysoce přetaktovaná 8500GT stále hodně a hodně ztrácí ve výkonu na GF8600GT. Parametrově o polovinu slabší jádro prostě k vyššímu výkonu nedonutíte.
Přejděme tedy k hodnocení ...
|