Strana 2 z 11
Palit HD2600XT Sonic
- balení a představení
Balení firmy Palit už asi mnozí poznáte. Takto originální tvar krabice nikdo jiný nemá. Robožabák na obale je také dobré rozpoznávací znamení této u nás méně známé firmy.
Po otevření balení nás čeká velmi příjemné překvapení. Vůbec v poslední době lze i u levných karet sledovat celkem růst množství bonusů a příslušenství. Nalezneme skutečně vše potřebné vše potřebné a jako bonus dostaneme plnou hru Expand Rally. Navíc je tu ještě možnost získat nějaký bonus od firmy AMD-ATI, což jsem ještě nevykoumal, co to přesně je a co s tím :).
Nechme už balení balením, o které nám, přiznejme si, zase tolika nejde a podívejme se na samotnou grafickou kartu HD2600XT.
Palit HD2600XT Sonic není přímo v referenčním provedení ATI HD2600XT. Jediným rozdílem je chladič, který se ale tomu referenčnímu zase tolik nevzdaluje.
Jak vidíte, HD2600XT je jednoduchost sama. Žádné ultra složité obvody, ani les kondenzátorů a tak podobně. Na kartě nenaleznete ani přídavné napájení, což dává ze zkušenosti s jinými modely celkem jistotu v nízké spotřebě.
Tato grafická karta je vybavena jádrem RV630, které je vyráběno dnes nejpokročilejším výrobním procesem na grafickém trhu - 65nm. Jádro má celkem vysoký takt - 800MHz. Přes 128bit sběrnici pak komunikuje s 256MB GDDR u tohoto modelu verze GDDR3 na 1600MHz. Ve srovnání s konkurenčním jádrem G84 má RV630 o výrazných 100milionů tranzistorů více, tiká na vyšší frekvenci a je vyráběno výrazně nižším výrobním postupem 80nm ku 65nm.
HD2600XT má samozřejmě CrossFire můstky. V plánu bylo, jak správně vidíte na fotografiích, otestovat dvě tyto karty v Crossfire. Bohužel přihodila se porucha testovací sestavy a tak se na výsledky CF podíváme až v nějakém dalším testu. Nyní vám mohu prozradit akorát to, že CF funguje, musíte propojit obě grafiky dvěma CF můstky a samozřejmě k tomu také musíte disponovat základní deskou, která Crossfire podporuje.
Celkově provedení HD2600XT Sonic od firmy Palit nijak nevybočuje kvalitativně z řady. K chlazení se ještě vrátíme v kapitole o provozních vlastnostech. Přejděme nyní k testům.
|