Strana 17 z 19
- Accelero S1 rev2 + Turbo Module - instalace
Odejmutí referenčního chladiče z HD 4850 je složitější, než namontování Accelera. Referenční chladič je skutečně důkladně přimontován. Jeho jedinou výhodou proti Acceleru je to, že chladí i napájecí mosfety.
POZN: Chladit napájecí mosfety je ale důležité, proto doporučuji přiložené pasivky pro paměti použít raději pro ty napájecí regulátory. Paměti bez pasivků v pohodě přežijí.
U Accelera je sice v balení přítomen hliníkový pasiv, který by se o chlazení napájecí části karty měl postarat, ale protože PCB jsou v této části rozdílná proti starším kartám, nelze je tam přimontovat. O chlazení pamětí se postarají dodávané malé bloky. Jak už jsem řekl výše, je lepší je použít pro chlazení napájecích regulátorů, rozhdoně dlouhodobě je to výhodnější.
Accelero S1 je dodáván samotný, tedy jako pasivní chladič. Existuje k němu ale za 130 korun modul nazývaný Turbo, který obsahuje 2x 80mm ventilátor.
Instalace jak samotného chladiče, tak tohoto modulu je zcela triviální, jediný pasiv se ke kartě šroubuje, vše ostatní se akorát jednoduše nacvakává. Průměrně zdatný člověk to zvládne levou zadní i bez návodu. Karta má u sebe ještě takové plastové distanční podložky, ty zabraňují posunutí chladiče a montují se na hranu karty. doporučuji je umístit co nejvíce ke kraji, aby nepřekážely pro ventilátory. Osobně jsem je při dnešním testu při 120mm ventilátoru nasazeny neměl, ale mít je tam doporuručuji.
Samozřejmě je pak karta dvouslotová a výsledek vypadá nějak takhle. Vidíte i namontované distanční plastové podložky, lze je dát ještě více ke krajům. Pojďme se teď podívat, co to udělalo s teplotami ...
|