Strana 2 z 9
Otestovali jsme pro vás dvě verze GTX 460 od společnosti ASUS. Obě karty jsou ale zapůjčeny od soukromých majitelů a za finální podobou recenze a materiálů dnes nestojím jako obvykle přímo já („DD“), protože jsem si vybíral volno, takže se dnes musíme spokojit s referenčními fotografiemi karet a materiály od kolegy, který karty obyčejně jen testuje a fotky mobilním telefonem nejsou to pravé :). Ta první je 768MB verze s referenčním designem. Ta druhá je 1GB verze, ale v designu ASUS DirectCU. V redakci ale ještě mám nově TOP 1GB verzi na taktech 775MHz, kterou vám už představím sám, ale až později.
Balení obou verzí je nicméně stejné, liší se samozřejmě popisky na krabici. Obě verze jsou takzvané VoltageTweak.
Samotné grafiky už jsou rozdílně, hlavně díky chladičům. U slabší a levnější 768MB verze ASUS vsadil na referenční provedení. To se ale docela povedlo.
(768MB verze)
U 1GB verze je použito již dříve vídané chlazení DirectCU, což je vlastně větší pasiv s měděnými heatpipe, které se přímo dotýkají jádra. Co je zajímavé, že chlazení obou verzí grafik je promocí 80mm ventilátoru umístěného přímo nad jádrem.
(1GB DirectCU verze)
GTX 460 je samozřejmě dvouslotová grafika v obou případech. V obou případech jsou také přítomny dva 6pin konektory pro napájení.
Obě GTX 460 pak mají konektorovou výbavu v podobě dvojice DVI a jednoho HDMI. Nenajdeme tedy modernější displayPort. Samozřejmě na rozdíl od konkurenčních grafik HD 5000 ATI neumí ani GTX 460 připojení na tři monitory (s jednou grafikou).
Pokud jde o srovnání s HD 5830 má GTX 460 v obou verzích jedno významné plus a to je velikost PCB. HD 5830 jej má velmi dlouhé a to stejné, jako HD 5870. GTX 460 si vystačí s PCB mnohem kratším, I když ASUS DirectCu chladič je delší a kartu o 2,5cm prodlužuje, má alespoň napájení umístěno z vrchu.
Na obou grafikách není moc co popisovat. Působí dobrým dojmem. Podívejme se na výkon …
|