Strana 2 z 12
- ASUS GTX 660 Ti DirectCUII 2GB TOP - Grafická karta
Fyzicky jedinou novinkou v testu je GTX 660 Ti v provedení ASUSu, který nám poslal rovnou to nejlepší, tedy přetaktovanou TOP edici. Ostatní testované modely už jsme v recenzích měli, takže je netřeba znovu představovat. Podívejme se tedy na novinku od ASUSu.
Karta je samozřejmě nereferenční. Opět je tu použito DirectCUII chlazení, opět ale trochu klame jménem. Pokud čekáte ty skvělé a silné (i když velké) tříslotové chladiče na 7900 modelech a GTX 680, tak vás zklamu. Opět je tu jen dvouslotový s mnohem skromnějším provedením. ASUS by měl vážně s tím označením něco dělat.
Fyzicky je karta skoro úplně stejná jako GTX 670 ve stejném provedení stejného výrobce. Není se co divit, stejné čipy, jen šíře aktivní sběrnice se liší. Z hlediska taktů jádra je tu posun na podobných 1137 v boost režimu, ale karta běhá až na 1210MHz.
GTX 670 v DCUII provedení jsme v testu také měli, takže vám na GTX 660 Ti v DCUII provedení nemáme moc co nového ukazovat. Ty karty jsou si hodně podobné. Liší se v maličkostech, hlavně v připojení 2GB paměti na 192-bit a 256-bit sběrnici.
GTX 660 Ti má také napájení 2x6pin a nechybí obvyklá výbava v podobě 2x DVI, HDMI a DPH a dvojice SLI můstků. Nereferenční provedení GTX 670/660 Ti samozřejmě potěší, protože ref. krátké PCB těchto karet je opravdu hodně špatné a nekvalitní a špatně vymyšlené kvůli chlazení. To u DCUII verzí od ASUSu řeší slušné nereferenční PCB. Navrch je tu i velmi dobré nereferenční chlazení, u které si ASUS dal práci s naladěním otáček, takže karta sice bude o něho více topit, ale bude tišší, což byla věc, která se u starších modelů ASUS opatřených právě jen tím dvouslotovým DCUII příliš nedala najít.
Podívejme se tedy na to, co tahle karta dokáže ve srovnání s ref. modelem a současnou nabídkou na grafickém trhu .....
|