Strana 2 z 10
- ASUS ROG STRIX RTX 2070 O8G GAMING a testy
Podívejme se na samotnou grafickou kartu, kterou dnes budeme testovat. ASUS nám poslal na otestování jeho špičkovou STRIX edici. Balení karty je standardní, na jaké jsme od ASUSu zvyklí už hodně dlouho.
A popravdě i design samotné karty se změnil jen minimálně proti starším STRIX modelům s tímto typem chladiče. Karta je opět pořádně velká, má 30,5 cm na délku, 13,06cm na šířku a 4,89cm na výšku a zabírá tedy 2,5 slotu.
ASUS použil PCB vlastní konstrukce vlastní design napájení a výbavy, včetně konektorů pro další ventilátory atd. Pochopitelně nechybí vlastní design chladiče.
I v této generaci má masivní pasiv s heatpipe a to celé chladí trojice velkých ventilátorů s možností pasivního chodu v klidových stavech. Samozřejmě ventilátory jsou plně nastavitelné, stejně tak další parametry karty, vše skrze GPU Tweak II aplikaci, kterou ASUS standardně ke kartám nabízí.
V rámci této aplikaci můžete také přepínat mezi režimy karty, OC Mode, Gaming mode a Silent Mode, které se liší takty (i nastavení a hlučnost chladiče). Základ je vždy 1410MHz, ale na tomto taktu kartu nikdy běžet neuvidíte, boost je 1815 až 1845MHz, což je velmi vysoká hodnota, a to jsou takty, na kterých karta poběží (reálně ještě o něco rychleji přes 1900MHz). Tomu samozřejmě odpovídá TDP i výkon. Takty 8GB GDDR6 pamětí jsou vždy 14GHz.
Novinkou u RTX grafik je přítomnost USB Type-C konektoru, který má sloužit hlavně jako standard pro VR. Dále je zde 2x HDMI (2.0b) a 2x DP 1.4. karta má 6+8pin napájení, výrobce doporučuje minimálně 550W zdroj. NVLink, nebo-li nové SLI, není podporováno, kartu tedy nemůžete provozovat ve dvojici.
- Testy a testovací sestava
Dnes jsme použili naší standardní testovací sestavu. Takže AMD RYZEN 2700X přetaktovaný na všech jádrech na 4,25GHz stabilně s chlazením NZXT Kraken X72 (360mm AiO). K tomu máme 16GB G.SKILL FLARE X AMD paměti na 3200MHz s CL14. Základní deskou je ASUS ROG CROSSHAIR X470. V sestavě je také pořádná zvuková karta ASUS ESSENCE STX II, vše napájí platinový 1200W zdroj. A je to osazeno v plně chlazení FractalDesign DEFINE R6 skříni.
Samozřejmě používáme Windows 10 Professional x64 s nejnovější aktualizací (1809). Nainstalovali jsme nejnovější verze testovaných her a samozřejmě nejnovější verze ovladačů AMD Radeon Software a NVIDIA GF. Jako obvykle testujeme s každou grafickou kartu každé měření 3x a výsledkem je průměr tří měření (v grafu zaokrouhlený na celé číslo). Testujeme 5 her, každou ve 3 rozlišeních, což znamená že pro každou kartu děláme 45 jednotlivých měření. Testujeme obvykle na nejvyšší detaily včetně vyhlazování. A snažíme se vybrat hry tak, aby byly zastoupeny nejběžněji se vyskytující herní engine, na kterých běží i řada jiných her s podobnými výkonovými a technologickými požadavky. Netestujeme technicky zastaralé hry, ačkoliv jde o velmi hrané tituly jako CS GO, DOTA apod. protože tyto hry dokáží současné karty rozjet na stovky FPS a tak je opravdu jedno jestli máme 280 nebo 300FPS. Zajímají nás nové hry, protože novou grafiku si kupujeme hlavně pro ně a pro to, co v následujících několika letech vyjde.
Takže pojďme na to …
|