Strana 4 z 10
- Další testované modely: ASUS HD 6850, GTX 460 1GB a HD 5770
V podstatě jen pro pořádek, když už se jim dnes opět věnujeme. Všechny tyhle grafiky jste už ale v našich testech vidět mohli.
Nereferenční HD 5770. Asus u ní změnil rozložení konektorů, takže neumí Eyefinity. Jinak běžný HD 5770 na referenčních taktech.
Chlazení karty je jen takový pasiv s měděným jádrem a 80mm ventilátor nad tím. Takže základ a průměr. Karta má ale velmi nízké TDP, takže dostačuje bez problémů.
Karta má napájecí konektor 6pin, otočený ale dozadu. Samozřejmě má i CF můstek a konektorová výbava je DVU, VGA a HDMI. V balení je ale další redukce z HDMI na DVI, napájecí konektor a dokonce i originální hra jako bonus.
- ASUS ENGTX 460 DirectCU 1GB
Pro srovnání tu máme i DCu verzi GTX 460 a to 1GB edici. Takže 256bit model se vším všudy. Na trhu je opět i stejná edice v TOP OC verzi. Ceny jsou dnes stále blízko 4000 korunám.
Karta má krátké PCB, velký DCU chladič klasické konstrukce jako na jiných DCU kartách.
Nechybí napájecí konektor, 2x DVI a HDMi a SLI můstek. Jinak na ní není nic zvláštního. A v testech jste ji u nás již viděli před delší dobou.
- ASUS EAH6850 DirectCU 1GB
A ve stejném provedení tu máme ještě model HD 6850. Opět s krásným čistým černým nereferenčním PCB a DCU chladičem.
Karta je o něco delší, než GTX 550 Ti či GTX 460, ale ne tak, aby to znamenalo nějaký problém. Na rozdíl od všech ostatních ale obslouží až 5 monitorů (skrze redukce). ASUS ji ve standardu vybavil 2x DVI, HDMI a velkým DP.
Karta má jediný 6pin napájecí konektor a také CF můstek. V balení najdeme všechny potřebné redukce. Za 4 000 korun kus velmi pěkné a jak uvidíte v testech, také relativně výkonné karty, která má i překvapivě nízkou spotřebu. ASUS navíc své edice vybavuje i podporou větších možností taktování skrze Voltage tweak.
Podívejme se tedy na testy samotné.
|