Strana 3 z 13
- GIGABYTE GTX 780 Ti WINDFORCE 3X 450W 3GB - Grafická karta
Novinkou na našich stánkách je GTX 780Ti (máme jak referenční, tak hlavně nereferenční model). Nás ale více zajímá nereferenční GTX 780 Ti, která má samozřejmě mnohem lepší chlazení.
Kromě chlazení má i lehce upravené a vylepšené PCB a hlavně zvýšené takty, to vše za většinou nižší cenu, než co stojí reference, což ukazuje na fakt, že si Gigabyte je vědomo faktu, že cena GTX 780Ti je značně přehnaná vůči R9 290X, kde má opět i Gigabyte stejně chlazenou nereferenční edici.
Balení je v tradičních barvách i provedení Gigabyte, žádné výstřelky. Informačně dostatečné, uvnitř také kromě karty a základního příslušenství nic dalšího nehledejte.
I u této karty hraje hlavní roli chladič, který je samozřejmě mnohem výkonnější, a tišší než referenční chlazení. GB používá podobnou konstrukci jako ostatní. Tedy masivní pasiv se silnými heatpipe je chlazený v tomto případě trojicí 80mm ventilátorů.
Celé je to dvouslotové, karta má na výšku běžnou velikost, ale zvyšuje ji onen okrasný výčnělek s nápisem WindForce. Vadit by ale ničemu neměl. Na délku má karta 280mm včetně lehce přerůstajícího chladiče.
Napájena je 6+8pin konektorem, najdeme i můstky pro SLI. Nemá duální BIOS (na rozdíl od R9 Radeon grafik).
Na výstupech najdeme 2x DVI, HDMI a DP. I zde lze používat tři (4) monitory v systému Surround, bez nutnosti je připojovat nutně přes DP, či nějaké zvláštní redukce.
Jinak samozřejmě je karta vybavena jádrem GK110 v plné specifikaci, tedy s 2880 jednotkami. To je víc než má GTX TITAN a mnohem víc než má GTX 780 bez Ti. Stále ale neumí DirectX 11.2 jen DX11.0, či jak je někdy vychytrale uváděno DX11_1. Ale standard DX11.2 prostě nedává, což je trochu škoda, protože času na to bylo dost. Jinak aby se neřeklo, tak GTX 780Ti má omezeno dvojitou přesnost ve výpočtech na poměr 1/24, proti GTX TITAN, jež ji má omezenu jen na 1/3. To aby TITAN měla dále smysl.
Podívejme se tedy na to, co karty dokáží ...
|