Než nám vypadnou výkonové výsledky z hlavy, udělejme si rekapitulaci. Teď nastupuje prostá matematika. Dílčí výsledky máte u jednotlivých testů. Teď jen uděláme to, že si v jednotlivých testech vyjádříme výkony procenty, vztažené k nejlepší grafice v daném testu a pak z těch procent uděláme celkové výkon. Samozřejmě tyhle celkové výsledky jsou jen matematika a žádné písmo svaté. Jsou to jen vlastně průměrné hodnoty průměrného výkonu grafik, tak abychom měli představu, jak si grafiky proti sobě v průměru stojí. Samozřejmě se to bude v některých hrách trochu lišit, ale v průměru by to mělo sedět …
Jak vidíte, tak výkon HD 4770 je vzhledem k ceně 2400 korun fantastický. Za stejnou cenu se dnes prodává 9600GT, které nemá nárok. O něco dražší 9800GT, což je vlastně konkurenční model, je také znatelně slabší. HD 4770 jen o málo zaostává za HD 4850 nebo NVIDIA GTS 250/9800GTX+. OC verze ASUS HD 4770 TOP se na maisntream vlastně dotáhne, cena je ale pořád pod 3000 korun, což je skvělé.
Když známe výkon, potřebujeme znát ještě cenu. Ceny bereme jako aktuální běžné ceny v internetových obchodech. Ceny jsou za běžné modely, nikoli slevové nárazové akce. Prostě typická cena daného modelu v referenčním provedení platná k datu vydání recenze.
Poměr cena výkon je pak opět matematika. Kolik tedy zaplatíte za 1% výkonu. Čím méně, tím lépe. AMD-ATI od počátku prezentovalo HD 4770 jako bestseller poměru cena-výkon a skutečně nelhalo. Při běžné ceně je HD 4770 o slušný krok před konkurencí z vlastních řad. OC verze ASUS je ale dražší a tak je o něco méně výhodná a pak už poměrem cena-výkon se blíží jiným běžným modelům ATI.