Strana 2 z 10
- GIGABYTE RTX 2070 SUPER GAMING OC – Grafická karta
Získali jsme na otestování novou Gigabyte GAMING, tedy střední edici. Její výhodou je, že stojí prakticky stejně jako referenční FE verze, ale má přeci jen mohutnější chlazení. Balení je standard na Gigabyte:
Karta je v něm dobře chráněna a usazena. Nechybí základní příslušenství a vše co je třeba. Aktuální ovladače si samozřejmě stáhněte z webu.
Tahle edice není tak mohutná, jako některé. Karta například není tak široká. Ale má 2,5 slotu, takže reálně zabere 3 sloty. PCB je nereferenční, Gigabyte si postavilo vlastní. Chladí jej kovovou základnou, a hlavně obřím pasivem s heatpipe základnou. To celé pak chladí trojice ventilátorů, kdy ten prostřední se točí opačným směrem než ty dva krajní.
Karta má jen decentní RGB podsvícení, svítí logo Gigabyte a jde vše samozřejmě přes aplikaci nastavit.
Karta má, protože jde technicky o RTX 2080, nové NV-Link porty, tedy pokud si koupíte velmi drahý můstek, můžete osadit a spojit dvě tyhle karty jako do „SLI“. Bohužel SW podpora ve hrách je prakticky žádná, takže dvě grafické karty v SLI dnes nedávají žádný smysl. Vyjma několika benchmarků to prostě nikde nefunguje. I když by to mělo být jednoduché, protože VULKAN i DX12 mají nativní podporu více GPU. Ale to by to museli vývojáři her správně používat.
Karta má 3x DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.0b a USB Type-C (virtualLink). O napájení se stará 8+6-pin a výrobce doporučuje 650W zdroj. Karta má jinak rozměry 286,5 x 114,5 x 50,2mm. Má „jen“ PCIe 3.0 rozhraní, modernější PCIe 4.0 mají jen nové RX 5700 Radeon karty. Ve hrách by to ale zatím být omezením nemělo.
- Testy a testovací sestava
Dnes jsme použili naší standardní testovací sestavu. (na přetestování na X570 a RYZEN 3000 bude čas později). Takže AMD RYZEN 2700X přetaktovaný na všech jádrech na 4,25GHz stabilně s chlazením NZXT Kraken X72 (360mm AiO). K tomu máme 16GB G.SKILL FLARE X AMD paměti na 3200MHz s CL14. Základní deskou je ASUS ROG CROSSHAIR X470. V sestavě je také pořádná zvuková karta ASUS ESSENCE STX II, vše napájí platinový 1200W zdroj. A je to osazeno v plně chlazení Fractal Design DEFINE R6 skříni.
Samozřejmě používáme Windows 10 Professional x64 s aktualizací 1809. S nejnovější jsme zatím netestovali, nebyl čas všechno přetestovat znovu a stejně chceme změnit celou sestavu brzy. Nainstalovali jsme nejnovější verze testovaných her a samozřejmě nejnovější verze ovladačů AMD Radeon Software a NVIDIA GF. Jako obvykle testujeme s každou grafickou kartu každé měření 3x a výsledkem je průměr tří měření (v grafu zaokrouhlený na celé číslo). Testujeme 5 her, každou ve 3 rozlišeních, což znamená že pro každou kartu děláme 45 jednotlivých měření. Testujeme obvykle na nejvyšší detaily včetně vyhlazování. A snažíme se vybrat hry tak, aby byly zastoupeny nejběžněji se vyskytující herní engine, na kterých běží i řada jiných her s podobnými výkonovými a technologickými požadavky. Netestujeme technicky zastaralé hry, ačkoliv jde o velmi hrané tituly jako CS GO, DOTA apod. protože tyto hry dokáží současné karty rozjet na stovky FPS a tak je opravdu jedno jestli máme 280 nebo 300FPS. Zajímají nás nové hry, protože novou grafiku si kupujeme hlavně pro ně a pro to, co v následujících několika letech vyjde.
Tak se na to podívejme …
|