Strana 2 z 12
- Radeon R7 260/260X - grafické karty
Nemá smysl vám tyhle karty dnes moc ukazovat, jelikož a protože obě máme v referenčním vzorku AMD. Mají stejné parametry jako základní netaktované edice těchto grafik od jednotlivých výrobců, ale jinak se v tomto provedení, hlavně pokud jde o chlazení, vlastně na trh nedostanou a výrobci mají zcela vlastní edice s vlastním PCB i chladičem. Nicméně pro výkonový test jsou zcela ideální.
Na první pohled od sebe fyzicky nerozeznáte ani R7 260 a R7 260X, AMD vzorky jsou úplně stejné. Liší se samozřejmě v parametrech, kdy R7 260X má 2GB GDDR5 paměti a vyšší takty, R7 260 bez X má 1GB paměti a nižší takty. Jinak jsou prostě tyto testovací verze, co se týká všeho ostatního, totožné.
Karty mají ve výbavě 3 výstupy - DVI, HDMI a DP. Podporují také nadále CrossFire a to přes můstky. Mají 6-pin napájecí konektor, který musí být zapojen, tak na to nezapomínejte. Fyzicky jsou to ale velmi krátké karty, jen o málo přerůstající vlastní délku PCIe X16 3.0 portu. Celková délka karty je pouhých 17,5cm.
Na trhu už jsou dostupné nereferenční edice jednotlivých výrobců v případě R7 260X a jak můžete tedy posoudit, většina výrobců nasadila Heatpipe technologií posílená chlazení, která jsou samozřejmě výrazně účinnější a ve výsledku u tišší než reference. Kromě toho většina výrobců prodává R7 260X rovnou i nataktovanou, i když za trochu vyšší cenu, než stojí základ, kdy takty jsou místo ref. 1100/6500MHz posunuté až na 1188/7000MHz u těch nejrychlejších edic.
Po novém roce pak dorazí i R7 260 bez X, které budou osazeny podobnými chladiči jednotlivých výrobců a také budou většinou v základu trochu přetaktované. Jaký výkon mají reference a jak si vedou v dalších ohledech, na to se podíváme už dnes ...
|