Strana 2 z 10
- MSI R6970 Lightning – grafická karta
V žádném ohledu nemáte pocit, že by na vás MSI šetřilo. Balení je veliké a velmi pěkné. Má takovéto známé odklápěcí víko.
Pod ním i na něm se nachází velká spousta informací o tom, co ta grafika umí, čím je osazena a co by to v praxi mělo přinést. Navíc na samotnou kartu vidíte, takže zajíce v pytli rozhodně kupovat nebudete.
Informace jsou velmi podrobné a nenechávají vás na pochybách, že si domů přinesete něco opravdu speciálního.
Samotná karta je pořádný macek. Samozřejmě, pokud jako já přijdete do styku s kartami jako ASUS ARES nebo HD 6990, či N480 GTX Lightning, tak vám zase tak velká nepřijde. Proti referenčnímu HD 6970 je to těžká váha, ale proti některým jiným grafikám to není žádný extrémista.
(HD 6950 TFIII vs HD 6970 TFIII)
Ale je to kus pořádné a poctivě udělané grafické karty a rozhodně nebudete mít pocit, že jste za vaše peníze nic nedostali. Upozorňuji, že karta je poněkud delší a vyšší. Nicméně v kvalitní skříni by vám to nemělo dělat problémy. Rozhodně si ale svůj prostor pořádně obsadí.
Kvalitní zpracování z karty přímo vyřazuje. PCB je napěchováno komponenty. Trochu překvapí, že zadní strana není vůbec krytá, ale to nevadí, alespoň si můžeme všechno prohlédnout.
Pokud jde o výstupy, proti referenční HD 6970 nabízí R6970 Lightning 2x DVI, 2x miniDP a 1x HDMI, což je velmi rozumná výbava. Líbí se nám i plastový rámeček nad CF můstky, který zabraňuje, aby můstek, kdy případně připojíte 2-3 tyhle grafiky do CrossFireX systému, se dotýkal případně horkého pasivu.
Jak už bylo řečeno, zvláštní výbavou této karty je dvojice 8+8 pin napájecích konektorů, měřících konektorů a diodové kaskády. Samozřejmostí je i přepínač mezi dvěma BIOSy.
Nebudeme to dále zdržovat a podívejme se na to, co takhle karta dokáže. Nejdříve klasický výkon v základu …
|