Strana 6 z 13
- Sapphire Radeon HD 6850 1GB – nereferenční karta a balení
Jako jediní v ČR máme k úvodnímu testu k dispozici hned oba přímo prodejní modely. A tím druhým je dokonce nereferenční Sapphire HD 6850 s chlazením ala VaporX, i když jej Sapphire v tomto případě tak nenazývá.
Upozornění: U této karty jsme ale zjistili, stejně jako mnozí jiní po světě, že má aktivních ne 960, ale plných 1120SP! Minimálně to hlásí GPU-z. Ale naštěstí máme k dispozici ještě jinou HD 6850, takže jsme vše otestovali s kartou, která má skutečně 960SP. Není to ale jen problém Sapphire, ale i jiných – AMD zkrátka rozeslalo pravděpodobně špatnou první várku čipů s plným počtem SP tam, kde být neměly. Nicméně karet je takhle na světě jen pár tisíc, Takže do běžného prodeje by se jich v tomto stavu mělo dostat jen velmi málo. Ale pozor na některé recenze, kde si 1020SP u HD 6850 nevšimli … náš případ to naštěstí není (pravda, ne díky mě). Rozdíl výkonu je ale zhruba jen kolem 2-5% v průměru.
Pokud jde o balení, na trhu narazíte na dvě verzi, lišící se velikostí a tvarem krabice. Naše je klasická. Opět velmi pěkné a dokonce s 3D efektní samolepkou. Ani zde již nenajdete žádné logo ATI. Všude pouze AMD.
Uvnitř balení pak je standardní příslušenství se vším, co je potřeba.
Samotná karta už je na první pohled jasně záležitost Saphire. Je to velmi malá a lehká grafika s moc pěkným chlazením. Velikostně nepřesahuje rozměry druhé revize HD 5770, hmotností je to pak skutečně muší váha.
PCB je nereferenční, ale pořád se na něj nacpalo vše potřebné, co HD 6000 mají mít a umět. Napájení je realizováno jediným 6pin.
Výstupy jsou samozřejmě referenční, tedy opět plná výbava a možnost připojit až 6 monitorů.
To nejlepší na kartě je ale chlazení, které nejen dobře vypadá, ale i účinně a tiše funguje.
I tento model jsem vám nafilmoval i s balením, takže se můžete podívat na HD video.
Je čas přejít k testům …
|