Strana 7 z 8
Nelze vynechat měření spotřeby, teplot a nějaké to zjištění OC potenciálu. Sapphire HD 5750 si vede následovně.
Pokud jde o spotřebu, tak HD 5750 je na tom samozřejmě skvěle. Což už ale víte z našich starších testů. HD 5750 je v klidu i v zátěži vzhledem ke svému solidnímu výkonu vynikající úspornou grafickou kartou a rozhodně vám vítr v peněžence při účtech za elektřinu neudělá.
U teplot a hlučnosti chladiče přichází chvíle pro chlazení Vapor-X od Sapphire. Ten s přehledem zastíní referenční poměrně dobře provedené chlazení. Zejména v zátěži je teplotní rozdíl velký.
Pokud jde o hlučnost, nelze proti chlazení Vapor-X říci ani jedno špatné slovo. Dojem kazí jen fakt, že referenční chlazení se také hodně povedlo a v klidu i zátěži karta žere tak málo, že prostě chladiče stíhají tiše chladit oba a jsou prostě neslyšitelné. Výhoda Vapor-X je v o něco lepších teplotách, kdy v klidu je teplota čipu o něco vyšší než je pokojová teplota a v zátěži nemá šanci přelézt jinak běžných 60°C.
HD 5750 je grafikou s poměrně velkým potenciálem. Jádro odemknout na plných 800SP sice nejde, ale takty zvýšit jdou. Catalyst umožňují nasadit až 870MHz pro jádro a 5720MHz pro paměti.
Ze základních 710MHz na jádře těch 870MHz klidně nastavte. Grafika to zvládne. U pamětí je to horší. Z referenčních 4640MHz jsme to vytáhli na fantastických 5440MHz. Zásluhou účinného chlazení Vapor-X vystoupaly teploty jen o zanedbatelných pár °C. Výkon ale na takovém taktu šel nahoru o téměř 20%! Smekáme.
Tak se podívejme na hodnocení …
|