Strana 2 z 12
- SAPPHIRE TRI-X R9 290 4GB - grafická karta
Kartu jsme bohužel dostaly bez vnějšího přebalu, ale to nám nevadí.
Důležité je, že uvnitř krabice je vše potřebné, hlavně samotná grafická karta.
Ta, jak vidíte, nám poněkud narostla do délky. Je to právě díky chladiči, který je mnohem, ale mnohem větší, masivnější a nepochybně i výrazně výkonnější.
Chladí jej trojice 85mm ventilátorů. Bohužel má to celé jednu nevýhodu. Karta s tímhle chladičem totiž měří na délku 305mm. A to je bohužel délka, kterou ne každá skříň pojme - velká většina má místo jen pro maximálně 290mm dlouhé karty. Tudíž před nákupem této konkrétní edice si dobře ověřte, zda vaše skříň takto dlouhou grafiku dokáže na své místo vůbec pojmout - u mnoha kvalitních skříní s dobrým návrhem to problém skutečně nepředstavuje a dokonce to mohou být i malé skříně pro mini-ITX desky.
Samotné PCB není proti referenčnímu nijak zvlášť upravováno a není k tomu ani důvod. Je dostatečně kvalitní. Karta má tedy jinak stejnou výbavu co se týká 6+8pin napájení, absence CrossFire můstků, protože to je nově řešeno bez můstků, má nadále 2 BIOSy a na výstupech najdeme 2x DVI, 1x HDMI a 1x DP, přičemž nově je možné realizovat Eyefinity (3+ monitorů) bez nutnosti připojení alespoň jednoho monitoru přes DisplayPort (vyzkoušeno).
Sapphire duální přepínací BIOS využilo. Do jednoho nahrálo UEFI BIOS do druhého VBios. Každopádně ale nastavilo vyšší takty než má reference, takže místo 947/5000MHz běhá tahle karta na 1000/5200MHz!
Více asi není třeba ke kartě cokoliv dodávat, podívejme se na to, jak si vede v praxi!
|