Strana 2 z 10
- Grafická karta XFX RX 570
Na otestování jsme dostali od XFX nejvyšší verzi RX 570, takzvanou Black Edition. Na balení je to jasně vidět.
Uvnitř se ukrývá solidně vypadající grafická karta. Není nijak přerostlá, jak se sluší na mainstream. Má rozměry 24,3cm na délku, 12,4 cm na šířku a 4cm na výšku. Zabírá klasicky dva sloty.
Karta je kompletně nereferenční, XFX vyrobilo vlastní PCB s kvalitní napájecí kaskádou. Napájení je 8-pin. Nechybí ani duální BIOS a pěkné bíle podsvícené logo. Na zadní straně je i hliníkový backplate.
Chladič má základnu tvořenou mohutnými heatpipe. Celé to pak chladí dvojice ventilátoru trochu nezvyklého odstínu. Karta má možnost fungování v pasivním režimu do určité teploty.
Chladič trochu přerůstá vlastní délku PCB, ale s 24,3cm není nijak dlouhou kartou. Pokud jde o výstupy, jsou zde DVI, HDMI a 3x DisplayPort. Karta samozřejmě podporuje všechny technologie aktuální AMD Radeon RX 500 řady, včetně FreeSync 2 (Adaptive Sync) a mnoha dalších. Umí CrossFire, které se u AMD děje již bez můstků.
Podívejme se tedy, co karta umí a dokáže …
Pro dnešní test jsme si postavili už novou sestavu. Základem je AMD RYZEN 7 1800X procesor, přetaktovaný na 4GHz s 16GB DDR4 RAM na 3200MHz. Základní deskou je ASUS CrossHair X370.
Sestava samozřejmě obsahuje i pár dalších věcí, včetně kvalitního zvuku :). Vše je tetováno na nejnovější verzi Windows 10 Pro 64-bit, nejnovějších ovladačích platných k datu vydání recenze a nejnovějších verzích testovaných her. V testu jsou použity v grafech uvedené referenční i nereferenční verze jednotlivých grafik. Všechny karty mají stejné podmínky.
|