Strana 2 z 3
- Acutake Keyboard - silikon v akci
Do testu jsme dostali dvojici klávesnic. Jejich provedení je až na jednu maličkost stejné. Vyrobené jsou ze silikonu, tedy jejich obal, tlačítka atd. Jejich vnitřek pak zůstává shodný s většinou klávesnic. Uvnitř se tedy nachází vodivé vrstvy. Právě těmto vodivým vrstvám hrozí ona újma v případě hrubšího zacházení.
Samotné klávesnice toho vydrží opravdu hodně. Dají se srolovat, přeložit a podobně. Jak už jsem ale napsal v minulé kapitole, nesnažte se s nimi zacházet až příliš hrubě. Celý povrch klávesnice je ale v silikonu, z toho pramení několik výhod, ale i nevýhod.
Klávesnice mají standardní rozložení kláves. Jedinou zvláštností je zde rozdělený mezerník. To je ale právě kvůli jedné nevýhodě silikonové klávesnice. Ze silikonu jsou totiž všechna tlačítka a tak nemají příliš jistý stisk. Je to prostě takové celé gumové. Vrchní část tlačítek je zesílen. Přesto se tlačítka vždy jaksi bortí do stran a komfort stisku je tedy značně pochybný.
Elektronika klávesnice je také jedno ze zranitelných míst. Je uklizena na pravé straně spolu s indikačními diodami Num/Caps/Sroll Lock. Bílá klávesnice tam má ještě vypínání-zapínání podsvícení. Celkově není moc co popisovat. Klávesnice jsou opravdu jednoduchost sama. Zadní strana je zcela hladká a holá.
Specialitou bílé klávesnice ACUTAKE LightRoll je podsvícení. To je modré a je asi nejlepší, které jsme kdy kde viděli. Je absolutně rovnoměrné. Bohužel celá tahle legrace vás vyjde na dvojnásobek ceny černého provedení bez podsvícení. Nicméně podsvícení může být užitečné v provozech, kde moc světla není.
Klávesnice jsou velice jednoduché. Nemá cenu se bavit o ovladačích, klávesnice žádné nemají a nepotřebují. Přeskočme tedy rovnou k závěru. Napadá vás otázka, k čemu jsou tyhle silikonové klávesnice vůbec dobré?
|