Společnost ASUS se za několik posledních let úspěšně etablovala také jako výrobce kvalitních periferií, které tak vhodně doplňují široké spektrum hardware a kompletních PC řešení, které nabízí. Dnes se podíváme na aktuální verzi špičkové mechanické klávesnice řady ROG STRIX FLARE. Aktuální model FLARE II přišel s mnoha vylepšeními a dostal také variantu se zcela unikátním AniMe LED „displejem“, který známe hlavně ze speciálních ASUS notebooků.
Celkově jde zkrátka o naprosto špičkovou mechanickou klávesnici, kdy se výrobce opravdu snaží nabídnout absolutní maximum na tomto poli. A dle našich zkušeností, se mu to docela povedlo. Dnes se tedy podíváme na tuhle mechanickou parádu, protože jsme ji důkladně otestovali v praxi.
ASUS ROG STRIX Flare II Animate
V první řadě se tedy jedná o klasickou rovnou klávesnici plného formátu s mechanickými spínači a plným RGB podsvícením. ASUS ji orientuje samozřejmě na hráče, ale snaží se o maximálně kvalitní ergonomii, kdy ji vybavil tlumením hlučnosti kláves a také masivní pohodlnou odnímatelnou područkou.
Zpracování je absolutně špičkové, samozřejmě tělo je z většiny kovové, a kovové jsou i neobvykle řešené masivní multimediální ovladače/tlačítka. Zajímavé je i řešení podsvícení, kdy ASUS našel způsob, jak podsvítit i předek té područky z LED diody na přední části klávesnice.
Za zmínku samozřejmě stojí i mechanické snímače, kdy ASUS používá ROG NX ve třech hlavních provedeních RED, BROWN a BLUE se známými charakteristikami a vlastnostmi. V našem případě máme ROG NX Red variantu.
ASUS zapracoval na hladším chodu spínačů, stejně tak na fyzické kvalitě a pevnosti samotných kláves. Současně se snažil omezit hlučnost mechaniky speciální pěnovou vrstvou. Pochopitelně nechybí ani veškeré herní funkce a možnosti. Jde o drátovou klávesnici pro maximalizaci výkonu, kdy má snímací frekvenci až 8000Hz s prodlevou 0,125ms.
ASUS je také náležitě hrdý na speciální prvek, který tento model má a tím je jeho unikátní Anime Matrix LED displej. Tuhle zajímavost jsme dosud viděli na speciální verzi například ASUS Zephyrus notebooku a jeho víku, kdy vedle sebe hustě osazené LED diody dokáží promítat grafiku i funkční informace. ASUS to tedy zmenšil a použil i zde. Systém tak dokáže zobrazovat třeba čas, multimediální info a indikátory, jednoduchou grafiku apod.