Strana 2 z 3
Balení je jednoduché ale poměrně velké, protože stojánek je v balení přímo sestaven, nelze jej rozložit. Tvoří jeden funkční celek.
Rozhodně není malý. Má rozměry 138 x 120 x 290 mm a váží 400g. Ta hmotnost je daná samozřejmě tou vší elektronikou, kterou obsahuje, ale i materiály.
Samotná konstrukce je tvořena opravdu parádním kovovou skulpturou, která si nezadá s nějakým uměleckým dílem. Do ní je vklíněno plexi s logem ROG, které díky RGB podsvícení krásně svítí. Základna je už pak celkem normální, má kolem dokola také RGB podsvícení. Současně je pogumovaná, takže stojánek rozhodně nebude jezdit po stole.
Pokud chcete ASUS ROG Throne Qi používat jen jako stojánek na odložení sluchátek, tak jej nemusíte ani připojovat k dodávanému adaptéru (33W). Nicméně je to trochu plýtvání potenciálem nemluvě o ceně tohoto modelu :). Takže když jej připojíte k adaptéru a přes USB také k počítači, získáte plnou funkčnost.
ASUS dodává i Armory II aplikaci, skrze kterou získáte přístup k detailnímu nastavení RGB podsvícení a synchronizaci třeba s ostatními RGB produkty, které máte. Je zde ale také přístup k nastavením integrované zvukové karty.
Je možná trochu divné ptát se u stojánku na sluchátka, jak hraje. Ale tenhle tu integrovanou zvukovku má. A ne úplně lacinou. ESS 9118 DAC patří k tomu lepšímu, co na poli běžně dostupných produktů najdete. Takže kvalita zvuku je solidní. Nicméně tady je možná škoda, že ASUS vybavil Throne jen kombinovaným 3,5mm jackem, nejsou zde dva, pro mikrofon zvlášť.
Kvalita zvuku je srovnatelná, či lehce lepší s běžnými ALC 1220 zvukovkami, které najdete na většině lepších základních desek dnes. Jde tedy o solidní řešení. Jak moc užitečné je ale trochu otázkou, když podobný nebo dokonce stejný zvuk má i mnoho ASUS základních desek. Takže pokud ji na své desce máte, najednou máte dvě zvukové karty kousek od sebe. Není to trochu zbytečné? :). Když připojíte přední 3,5mm jack, které mají běžně počítačové skříně na tu vaší základní desku s podobným zvukovým řešením, bude výsledek z hlediska zvuku stejný.
Další extra funkcí je ta bezdrátová nabíječka integrovaná do podstavce. Ten je dostatečně velký, aby se tam dal odkládat jakýkoliv telefon, který Qi podporuje. Maximálně jsem viděl v praxi na chvíli rychlost nabíjení až 1,3A, v průměru se nicméně pohybuje kolem 0,9A maximálně 1A. Vpředu na stojánku je také indikační dioda, která informuje o tom, zda nabíjení probíhá, nebo je dokončeno, či vznikla nějaká chyba.
Jen tak mimochodem, víte o tom, že ASUS má sice tuhle pěknou bezdrátovou nabíječku, ale nemá žádný vlastní ZenFone či ROG Phone model telefonu, který by bezdrátové nabíjení ve výbavě měl? To je trochu zvláštní ;).
K závěrům …
|