Strana 3 z 3
Co dost dobře nechápu, proč není Dolby Atmos součástí aplikace Corsair iCUE u tohoto modelu, a jsou to dvě různé aplikace. Je to hloupé, tím spíše že aktivní Dolby Atmos má jednoznačně pozitivní vliv na kvalitu zvuku u HS80. Bez něj je totiž zvuk poměrně plochý a chybí mu detaily.
Ty jsou najednou s Dolby Atmos slyšitelné. Zejména když je slyšet dokážete, je to značný rozdíl. Jinak ale zůstává profil zvuku vyvážený, středy jsou stále trochu méně výrazné, výšky jsou slušné a basy to solidně doplňují, ale žádný basový nářez od tohoto nečekejte. Pokud máte aktivní Dolby Atmos, nemůžete použít ekvalizér Corsair v iCUE. Headset je také fyzicky uzavřený, takže solidně tlumí okolí a současně nepouští zvuk ven, i když náušníky jsou jen pěnové a potaženy látkou, ne kůží, takže to není tak výrazné tlumení, jako u jiných modelů.
Corsair slibuje Broadcast-grade mikrofon. Rozhodně patří k tomu lepšímu, co na herních bezdrátových headsetech najdete. Má ale trochu potíže s výškami, kde se jas zvuku ztrácí, jinak ale solidní. Potěší tou sklápěcí ergonomií, kdy tedy není „na pevno“ jako u většiny ostatních Corsair headsetů, kde jej lze jen maximálně odpojit.
Z hlediska ergonomie jde o solidní model, i když vypadá trochu levně. Sedí na hlavě dobře, váží 367g, což není úplně málo, ale jsou na trhu i mnohem těžší. Náušníky mají slušný tlak, ovšem trochu hřejí. O tom, že se mě líbí ten sklápěcí mikrofon, jsem už mluvil. Celkově tedy pohodlný headset, ale budete o něm po nějaké době na té hlavě vědět.
Z hlediska dosahu přenosu a výdrže baterie. HS80 používá stejnou 2,4GHz technologii, jako celá řada již dříve uvedených a u nás testovaných headsetů Corsair. Takže těžko překvapí, že je na tom stejně jako ony. Výrobce slibuje dosah zhruba 18 metrů, v praxi tak není problém se s tím po běžném bytě, či domě pohybovat. Funguje i v patře. Z hlediska výdrže na baterie slibuje 20 hodin, ovšem to je hodnota bez aktivního RGB a s nižším nastavením hlasitosti. S RGB tak počítejte kolem 16 hodin. Nabití trvá kolem 1,5 hodiny, ale přes ten kabel lze ta sluchátka stále používat.
HS80 doplňuje nabídku Corsair. Podle mě jde technicky vlastně o nedávno uvedený VIRTUOSO, jen s ve zcela odlišné konstrukci a provedení bez několika univerzalit. HS80 nemá Bluetooh nai 3,5mm jack, funguje jen s PC nebo PS4/PS5. A jen na PC funguje Dolby Atmos, které je zásadní pro kvalitu zvuku. Je ale hloupé, že kvůli němu musíte instalovat dvě aplikace. Z hlediska konstrukce vypadá bohužel podstatně hůře, než VIRTUOSO model. Ten působí mnohem lepším dojmem zpracování a konstrukcí. Ta sice není špatná ani tady, je prostě jiná. Osobně se mě líbí ten sklápěcí mikrofon. Jinak ergonomicky není špatný.
Problém ale bude v ceně. Už VIRTUOSO RGB Wireless je poměrně drahý (4200 korun vč. DPH), HS80 je ovšem jen nepatrně levnější (4000 korun). Ovšem HS80 působí materiálově a vzhledem podstatně levnějším dojmem. Hraje sice solidně, rozhodně patří k nadprůměru mezi bezdrátovými herními headsety (s aktivním Dolby Atmos, bez něj jde o průměr), ovšem prostě na ty peníze nevypadá. Je zde také zcela zbytečné RGB, jehož absence by jinak mohla pár gramů a korun ušetřit.
Celkově tedy Corsair HS80 RGB Wireless není špatný, ale slušela by mu cena tak 3000 až 3200 korun. Ale víme, jako to s cenami za současné situace ve světě dnes je. HS80 je prostě jinou designovou verzí funkčně jinak podobných headsetů, které Corsair už má. V některých ohledech je v praxi horší než předchůdce HS75XB, i když ten je o něco dražší. Zkrátka myslím si, že HS80 nepřináší mnoho nového, spíše jen vyplňuje mezírku v již velmi rozvětvené nabídce Corsair Headsetů. Je solidní, ale ničím moc nevybočuje z řady.
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|