Instalace LT100 a LS100 je podobná a velmi snadná. Jednotlivé RPG prvky se propojují kabelem a z hlavního řídícího modulu. U LT100 integrován do jedné věže, u LS100 pak do malého modulu.
Obojí pak má vlastní napájení adaptérem. Samozřejmě instalace LS100 za monitor je trochu pracnější a delší a důsledně doporučuji to zapojit v pořadí a směru jak je to na obrázku v manuálu, nebo budete dlouze zkoumat, proč vaše pásky nesvítí tak, jak to ukazuje v programu.
I bez připojení přes USB k PC, oba systémy mohou fungovat. Na modulech najdete ovládací tlačítko, kterým můžete celý systém zapnout/vypnout. Podržením pak přepínáte mezi naprogramovanými režimy, tj. různým blikáním či barvami.
Důvod, proč oba systémy vyžadují napájení přes adaptér a nevystačí si jen s USB, je fakt, že jde o RGB pásky s velmi jasnými diodami a vysokým počtem diod. Speciálně i za bílého dne zářivé LT100 může dosahovat spotřeby 25W!
Připojení skrze microUSB - USB Type A kabel k PC, tak slouží čistě pro zpřístupnění nastavení přes aplikaci iCUE. Ta vám umožní nastavit klidně jednotlivé LED DIODy zvlášť. Zásadní je ale možnost zprovoznění funkcí, kdy podsvícení jde efekty (blikáním), třeba do rytmu hudby nebo hlasitosti mikrofonu, ale vůbec nejzajímavější funkcí je MEDIA Synchronization, speciálně u LS100 systému, kdy pozadí monitoru tak evokuje barevné dění toho, co zobrazuje monitor.
Tato funkce nicméně může mít trochu negativní vliv na výkon v některých aplikacích. Vše samozřejmě záleží na výkonu vašeho PC. U některých slabších systémů to mohou být jednotky %, u výkonnější není vliv žádný.
Jak LT100, tak LS100 starter kit lze rozšířit doplňkovým rozšiřujícím kitem. Tedy až 4 věže celkem u LT100 a u LS100 systém až na 8 pásků na dvou monitorech celkem. Více už ale přidat nemůžete.