Strana 4 z 4
Corsair se s K55 PRO XT snaží oslovit i ty, kterým mechanické klávesnice z nějakého důvodu nevyhovují, ale chtějí plně vybavenou klávesnici se vším všudy. Tohle je velmi kvalitní membránová klávesnice, určitě konstrukčně jedna z nejlepších.
Její „mechanismus“ je povedený, je měkčí, ale dostatečně jasný, prostě to, co od kvalitní membrány očekáváte. Snad by to mělo i něco vydržet, i když životnost bude určitě nižší než u mechanik, takže se výrobce ani nepochlubil, kolik úderů by měly klávesy vydržet. Co však rozhodně potěší je IP42 odolnost proti polití, a především na membránovou klávesnici opravdu parádní RGB podsvícení.
Tohle je jedna z nejzářivějších membrán na trhu, kdy každá klávesa má diodu a vše je plně nastavitelné. A díky extra prostoru kolem kláves z průhledného plastu, je ten svit jasně vidět. Nechybí ani jiné prvky dobře vybavených obvykle mechanických herních klávesnic, jak je dnes známe. Samozřejmě Anti-ghosting a selective Key Rollover funkce, či USB Polling Rate 1,000Hz a speciální makro klávesy s plným programováním přes aplikaci iCUE.
České uživatele ale nepotěší absence českých popisků, i když už jsme si asi zvykli, že většina klávesnic na našem trhu je prostě nemá. Speciálně CORSAIR své špičkové klávesnice bohužel zatím v CZ verzi vůbec nenabízí, máme u nás tak běžně jen US verze, které také testujeme. Osobně mě to nevadí, případně to řeší polepky. Ale musím na to upozornit.
Corsair K55 PRO XT nejen vypadá, ale je to velmi dobrá membránová klávesnice. Jedna z nejlepších svého druhu. Nicméně také tak stojí. Oficiálně 70 dolarů, tedy v ČR zhruba od 1900 korun vč. DPH. Což není zrovna málo. Speciálně když tohle už stojí proti celému zástupu mechanik podobné výbavy a ceny. Nicméně to je podle mě v pořádku, však také jim konkurovat má a je zde pro ty, kteří hlučné mechaniky nechtějí.
Tento model vlastně není ani tak výraznou novinkou, protože jde vlastně o vylepšenou starší K55 PRO bez XT. Nová verze má lepší a propracovanější RGB podsvícení a pár lehkých úprav některých prvků z hlediska designu. Nová verze je ale o 400 korun dražší. Na druhou stranu je těžké říci, nakolik se v té ceně odráží současná složitá koronavirová situace, nestandardně drahá doprava a zdražující výroba všeho, což všechny nově uváděné produkty musí ve svých cenách zohledňovat. Takže cenová srovnání se starými věcmi, vycházející ve zcela jiných podmínkách, je ošemetné.
Nicméně ano, kromě nevhodně umístěného tlačítka na makra hned vedle „Esc“ klávesy, což mě ergonomicky nepřijde moc ideální, je podle mě největší otázkou ta cena. Je vysoká, kdyby byla za 1600 korun, řeknu OK, stojí za to. Ale takhle bych očekával kovové provedení apod. Ale jak říkám, je těžké teď v koronavirové situaci a problémy kolem, tu cenu kritizovat, protože výroba a doprava všech nových produktů je prostě dražší. Každopádně pokud sháníte kvalitní, a hlavně membránovou herní klávesnici s plnou výbavou, tuhle nemám problém doporučit. Ale dnes jen malé ocenění, protože si myslím, že těch 1600 korun by jí slušelo mnohem víc. Jinak existuje ještě velmi podobná bezdrátová verze K57, kterou jsme také již dříve testovali, pokud by chtěl někdo něco podobného a bez kabelu.
Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|