Strana 2 z 3
- Corsair M55 Wireless a MM500 v2
Balení myši je velmi úsporné. Designově je tradiční v současných barvách Corsairu, ale velikostně je minimalizované prostě jen aby se tam vešla samotná myš. Ostatně nic dalšího netřeba.
Myš je dodávána s 2,4GHz USB vysílačem a jednou AA baterií v základu. Žádný kabel tu není, protože jej ani není kam připojit (myš nemá USB port).
Zpracování myši je jednoduché, ale funkční z kvalitních plastů, takže vše výborně sedí a funguje. Má po bocích upravený povrch, aby neklouzala. Boční tlačítka jsou jen na levé straně, takže jde o vyloženě myš pro pravou ruku.
Spínače hlavních tlačítek slibují solidní 60 milionovou výdrž a působí velmi dobře. Kolečko má klasický chod. Všechna tlačítka jsou plně programovatelná přes iCUE aplikaci.
Spodek myši nabízí velké kluzné plochy, tlačítko pro ovládání režimů a pozici pro fyzické uložení toho malého USB vysílače. Je zde samozřejmě také optický senzor a to PAW3311, který má působivé parametry (200 až 24 000 DPI). Dříve nevídané v této nižší cenové hladině, ale vývoj zkrátka postupuje.
Myš má jinak odnímatelná záda, kdy pod tím panelem se nachází pozice pro jednu AA baterii, která myš napájí. V základu jednu tužkovou baterii dostanete, další si budete muset sehnat. Je to jiný přístup, než dnes většina bezdrátových myší, které mají dobíjecí baterii vestavěnou. Tento model je záměrně udělán takhle, což má své výhody i nevýhody.
- Podložka MM500 v2 je dodávána také v jednoduchém balení.
Provedení je velmi klasické, ale velmi kvalitní. Látka s velmi speciálním odolným povrchem, který současně poskytuje hladký povrch pro pohyb myši, tak přesný povrch pro přesnost optických senzorů.
Okraje jsou kvalitně obšité a spodek celkem 3mm tlusté podložky tvoří gumový povrch, který zabraňuje nežádoucímu pohybu podložky po stole. Není prakticky co vytknout tomuto osvědčenému funkčnímu designu. Corsair se tedy zaměřil na další vylepšení toho povrchu. V našem případě nabízí také velkou plochu 400 x 450mm a to je přitom ta menší z nabízených variant této modelové řady.
A jak to všechno funguje v praxi?
|