Strana 3 z 4
- Headset v praxi – zvuk, připojení atd.
Z hlediska zvukových kvalit je tu hned několik aspektů podle toho, jak a k čemu headset připojíte. Můžete to připojit přes 3,5mm jack, takže v tom případě bude záležet i na kvalitě zvukovky, k čemu to připojíte. Anebo můžete využít USB a tedy využívat integrovaný zvuk sluchátek, případně tedy připojit to ještě bezdrátově přes BT a nebo 2,4GHz (lze i duálně).
Vyčerpávající možnosti univerzality. Pokud jde tedy o kvalitu zvuku, CORASIR vybavil headset 50mm měniči s nadstandardním rozsahem na kategorii herních headsetů. Slibuje čistý zvuk a tady musím konstatovat, že tomu odpovídá i realita. Skrze 3,5mm jack připojené k Hi-Fi zvukovce ASUS STX Essence II, je zvuk velmi čistý s jistě znějícími středy i výškami. Bohužel z hlediska basů je to už slabší. Z nějakého důvodu jsou sice čisté, ale tlumené i ve srovnání s levnějšími headsety a nedělají tak celkový zvukový projev tak bohatý, jak bych čekal.
To se dá dohnat, když to připojíte bezdrátově nebo přes USB, kdy tak máte možnost v doprovodné aplikaci zvuk „poladit“. Basy tak lze trochu vylepšit, na druhou stranu integrovaný zvuk je sice jeden z nejlepších na trhu, ale není to úplně TOP špička. Řekl bych, že ASUS a jeho ROG STRIX DELTA je pořád o kus dál. Nicméně patří k tomu nejlepšímu. A to tak ocení mnozí, protože ten velmi dobrý zvuk s podporou Dolby Atmos, si lze užít nejen v kombinaci s PC, ale také s konzolí, telefonem atd.
CORSAIR vybavil headset i decentním RGB podsvícením na náušnících. Upřímně, dalo by se bez něj obejít ;). Z hlediska výdrže na baterii, která má 1500mAh, silně záleží na připojení, které budete používat. Pokud duální, tak to žere baterku opravdu hodně. Místo 20hodinové výdrže počítejte s 15, takže někteří náročnější posluchači budou muset tenhle headset nabíjet každý druhý den. Nabití trvá přes 2 hodiny, není zde žádná rychlá technologie nabíjení. Během něho je ale možné headset samozřejmě používat.
Pokud jde o dosah bezdrátového připojení, tak přes Bluetooth výrobce udává dosah 9 metrů. V praxi Bych řekl že záleží na tloušťce a typu zdí, případně stropu. V nerušeném prostoru se to k těm 9m blíží, v běžném domě/bytě počítejte se zhruba 7-8 metry maximálně. Lepší je určitě 2,4GHz připojení, které má dosah až 18m. Opět ve větším prostoru reálná hodnota, v bytě a domě, počítejte spíše s 13 - 15 metry. Pro běžné a cílené použití dostatečné.
Takže k závěrům ….
|