Strana 2 z 3
Balení zvládl výrobce dobře, krabička je jenom o něco větší než samotná kamera a na samotné krabici se ihned dozvíte i veškeré specifikace.
Samotný objektiv je umístěn na plastové noze s kloubem, který umožňuje natočení objektivem v rozsahu 126° vertikálně a 63° horizontálně. V kloubu ale není žádný motor, nelze tedy s kamerou hýbat vzdáleně, jak ji nastavíte, tak snímá obraz.
Na zadní straně je umístěn reproduktor, díky němu můžete přes aplikaci v telefonu komunikovat s osobou, kterou zrovna kamera snímá. Z boku se pak ještě nachází slot na paměťovou kartu, na kterou lze ukládat záznam.
V balení samozřejmě nechybí napájení, u kterého je 1,5m dlouhý kabel.
Kameru jsem používal několik dní a během té doby jsem vyzkoušel kameru skoro ve všech místnostech, kde bydlím. Třeba v místnosti, kde je hodně oken a většinu dne opravdu hodně světla, tak i v tmavších místnostech s menším počtem oken a třeba i situovaných na západ, kde není během dne tolik světla. To mi přišlo jako ideální z hlediska otestování toho, jak si objektiv poradí s tím, když bude kamera třeba snímat okno do kterého svítí sluníčko, a naopak jak si poradí s tím když je v místnosti opravdu málo světla. Jako první jsem ale musel kameru nainstalovat do mého telefonu. K tomu slouží aplikace „MyDlink“, kterou si můžete stáhnout jak na Android, tak i telefony od Applu, jako byl můj případ s iPhonem Xs.
Prvním krokem bylo tedy aplikaci nainstalovat a zde spustit průvodce nastavením. V prvním kroku se klikne na „přidat zařízení“, následně vás aplikace vyzve k vyplnění hesla na vaší domácí Wi-Fi síť. Pokud je vše dobře zapojené, v následujícím okně se zobrazí připojená kamera. Poté nás aplikace vyzve k vytvoření nového pravidla. U mě jsem tedy nastavil to, aby mě aplikace upozornila vždy, když kamera zaznamená pohyb a samotné video se i nahraje na vloženou paměťovou kartu, abych si mohl toto video následně i v aplikaci pustit.
Co se týče základní verze aplikace, která je zdarma. Program vás ještě během nastavení vyzve, jaký režim aplikace chcete. V tom základním zdarma máte možnost připojit maximálně 3 kamery, neomezený prostor na cloudovém úložišti na 24 hodin. Pokud byste chtěli držet záznamy na delší časový horizont, musíte si zakoupit tarif za peníze, těch je v nabídce celkem 7, lišící se maximálním počtem kamer i tím, jak dlouho se budou záznamy ukládat. Nejdražší tarif pak vyjde na 2550,- měsíčně. Samozřejmě máte také možnost si udělat vlastní CLOUD a ukládat záznamy na svém vlastním diskovém řešení doma.
Po výběru pravidla a verze účtu vás ještě aplikace vyzve k aktualizaci samotné kamery, pokud je dostupná a celý program je následně připraven.
A jak funguje kamera v praxi?
|