Strana 3 z 4
První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program Alienware Command Center Poté už vám nebude nic bránit v tom rozkliknout myš v hlavním okně aplikace a podívat se co lze všechno nastavit.
V hlavním okně aplikace je náhled na samotnou myš, dozvíte se zde aktuální stav integrované baterie a jaká barva podsvícení je momentálně aktivní. Další volby nastavení se pak nachází v levém horním rohu aplikace. Tou první, na kterou se tedy zaměřím, je nastavení maker.
To je velmi jednoduché a stačí pouze vybrat tlačítko na myší a poté makro nastavit dle potřeb. V tomto ohledu je vše velmi rychle nastaveno. V dalším okně se pak nastavuje citlivost senzoru. Na výběr je z pěti profilu, mezi kterými se přepíná přímo na myši. Já osobně jsem nakonec vybral 2100 na hraní a 1600 v prostředí Windows. Větší citlivost pro mě osobně už byla spíše na škodu.
V poslední záložce se nastavuje Pooling Rade, rychlost odezvy při kliknutí a také jak rychle bude rolovat kolečko na myši. Já osobně jsem všechny volby ponechal na default. Samozřejmě aplikace umí měnit i barvu podsvícení a nastavovat různé efekty.
Pojďme se podívat, jak si myš povede v praxi.
Myšku jsem nakonec testoval po dobu cca tří týdnů každý den několik hodin. Ohledně citlivosti senzoru, zde jsem nakonec nastavil 2100 DPI, více už pro moje potřeby bylo moc. Pokud jsem se pohyboval v prostředí Windows bohatě mi stačilo i 1600 DPI. Mezi těmito dvěma profily jsem si tedy dle potřeby přepínal. Ohledně frekvence, doporučuji si nastavit maximum 1000Hz, odezva byla v tomto nastavení nejlepší. Ohledně testování ve hrách, nakonec jsem nahrál s touto myší skoro padesát hodin herního času ve hrách Call of Duty, Counter Strike Global, Heroes of The Storm, World of Tanks a dalších, které momentálně hraju. Za celou dobu jsem nezaznamenal jediný problém s funkčností optického senzoru.
Co musím velmi pochválit je úchop myši i v mé větší ruce, díky pogumování na obou stranách myši sedí v ruce jak přibitá, v ruce tedy neklouže a krásně se vede po podložce. Já osobně bych možná uvítal, pokud by myš byla o něco větší, ale mám celkem velké ruce, takže tento problém mám s většinou myší na trhu, neberte to tedy jako nějaký zápor, chápu výrobce, že se chtěl zavděčit každému a většina populace má prostě ruku menší jak já.
Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, ty se spoléhají na Japonské spínače Omron a je to hodně znát, přece jenom tyto spínače jsou velmi kvalitní a spoléhá se na ně většina herních myší na trhu. Tuhost rolovacího kolečka je velmi příjemná, kolečko není zbytečně tuhé, a to mě osobně dost vyhovuje. Takže v tomto ohledu za mě osobně palec nahoru. Tlačítko pod rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání přednastavených režimů citlivosti optického senzoru. Co se mi také velmi líbilo, byla výdrž baterie. Myšku jsem nabíjel jenom jednou, přece jenom výdrž až 350 hodin vystačí na několik týdnů provozu. Pokud nejste vyznavači RGB blikátek, doporučuju je vypnout, protože na výdrži myši se to projeví několika ušetřenými hodinami, naštěstí toto osvětlení není moc velké, takže to zas tak baterie nenamáhá.
Pojďme tedy k závěru.
|