Strana 2 z 3
- Dell UltraSharp Webcam v praxi
Balení zvládl výrobce na jedničku, krabice je sice jenom o něco větší než samotná kamera, ale polstrování je masivní. Věřím tomu, že i kdybyste do krabice doslova kopali, samotné kameře by se opravdu nic nestalo.
U kamery je 1.5m dlouhý USB 3.0 kabel a dva stojánky.
Pohled na samotnou kameru z předního pohledu, kde vidíme USB-C konektor a vedle něj uložení pro držák na monitor, nebo klasický stojánek.
Krytka objektivu je také magnetická a stačí ji tedy jenom ke kameře přiblížit a sama ihned zacvakne a velmi dobře kryje čočku proti poškození.
Kameru jsem používal několik dní a během té doby uskutečnil několik desítek video rozhovorů, kamera to zvládala bravurně. Více méně se všichni shodli, že můj obraz byl vždy nejlepším v každé konferenci. Kamera dokonce zvládala bravurně i horší osvětlení v místnosti, což je asi největší nešvár většiny aktuálních modelů na trhu, tedy nejvíce postihující hlavně ty levnější. Co se týče normálních podmínek, tedy za denního, či umělého kvalitního světla je obraz velmi detailní a ostrý. Podání barev je také excelentní a ani rychlejší pohyby nedělají kameře problém.
Abych ukázal, jak si kamera poradí s opravdu špatnými podmínkami, udělal jsem screen obrazu z kamery z 6:30 ráno kdy je venku tma a v kanceláři jsem ani neměl zapnuté osvětlení. I přesto dokázala kamera vykouzlit obraz skoro totožný jako s časem 12:30 ten samý den. Jediný rozdíl jsem zaznamenal jenom v mírném nádechu do červena.
Ke kameře si můžete nainstalovat i doprovodný program „Dell Peripheral Manager“, který je vidět právě na druhém obrázku níže, kdy jsem porovnával obraz z rána s tím v poledne. Ten mi přišel mnohem propracovanější, než je základní program ve Windows 10 a rozhodně ho doporučuji nainstalovat, protože s jeho pomocí jsem dokázal z kamery vyždímat ještě o něco lepší záznam, a dokonce se nastavením zbavil i onoho zabarvení do červena za horších světelných podmínek.
Pojďme tedy k závěru.
|