Strana 4 z 5
Myš zapojíte do nějakého toho USB 2.0 portu a počkáte, než Windows nahodí ovladače. V ideálním případě. Z nějakého důvodu se mi myš povedlo nainstalovat až při druhém připojení k PC. Hádám, že vina je spíš na mojí základní desce, na které po bližším seznámení s Lachesis nějak blbnou porty. Ale v případě, že se pletu, stačí prostě myš vytáhnout a připojit znovu.
Vzhledem k tomu, že v balení je mini-CD, vložil jsem ho do mechaniky a očekával nějakou tu instalaci ovladačů, místo toho mě uvítalo okénko, že se nakonec rozhodli ovladače k myši nedodávat, neb je lepší si stáhnout nové z webu. S tím vcelku souhlasím, protože myš funguje i se základními Windows ovladači bez problémů (samozřejmě ale jen jako obyčejná myš, můžete jen měnit Dpi pomocí tlačítek + a - navrchu myši). Na webu je třetí verze ovladačů, takže jsem je stáhnul a ouha. Nejedou. Po menším průzkumu jsem došel k tomu, že je třeba přepsat .exe soubor na .zip a rozbalit. Zřejmě nějaká chybička na straně webmastera stránky. Ovladače se nainstalovaly bez problémů, stačí postupovat podle pokynů, po restartu PC následovala automatická žádost o upgrade firmware, ten proběhl též bez problémů.
Takže vzhůru směrem k nastavovacím orgiím.
Konfigurační software je velice přehledný a je v něm uvedeno naprosto vše. Má pět stránek z čehož tři jsou opravdu konfigurační a poslední dvě obsahují jen text a odkazy na update ovladačů a pomoc/podporu ROCCATu.
Na první stránce si můžete nastavit citlivost myši (doporučená je 5, ale experimentování se meze nekladou, citlivost je možné nastavit od 1 do 10 s přesností na dvě desetinná místa tzn. 5 = 5,00). Dále pak nastavení Dpi, kde si můžete Dpi nastavit buď přes tuto konfigurační stránku, nebo jen zaškrtnout mezi kterými Dpi chcete měnit. Pro mé účely jsem zvolil 800 a 3200 (první pro Windows a druhé na hry). Pak tu máme rychlost scrolování kolečka a dvoj-kliku. A to nejdůležitější, programování tlačítek včetně maker.
"Tento text byl napsán pomocí makra."
Ano, i tohle lze namakrovat. S libovolně dlouhými pauzami mezi stisknutím kláves (časování lze nastavit ručně). Též s tím, že máte stisknuto několik kláves najednou. Velice užitečná funkce i mimo hry, třeba makra pro AutoCAD. Teoreticky by s tím šel namakrovat i primitivní aimbot (ale byl by asi poměrně dost pomalý).
Mínusem je, že delší makra se ukládají na HDD a ne do paměti myši. Nicméně kratší jednoduchá se uloží do myši (namakroval jsem si třeba rychlo-střelbu pro libovolnou střílečku.. snadný způsob jak si udělat ze zbraně co střílí po jedné ráně plně automatickou). Jen je škoda, že tuto funkci nelze nastavit na levé nebo pravé tlačítko, pouze na ty zbylá. Tohle například u Razer Lachesis lze.
Druhá strana konfiguračního software je neméně zajímavá. I když pouze z estetického hlediska. Nachází se zde totiž konfigurace osvětlení myši, oněch 5 LED, kterým lze přiřadit barvu. Bohužel ne vlastní, ale jen z těch předem nadefinovaných, nicméně i tak je to výběr více než slušný (když vezmeme v úvahu, že u normální myši změníte barvu leda výměnou LED). Taktéž lze zvolit, zda bude LED jen svítit, nebo blikat v intervalech, případně i postupná změna barev napříč celým spektrem, popřípadě změna barev podle těch zvolených. Možností je opravdu hodně a má to i praktický aspekt. Barvy se totiž ukládají do myši a je možné mít pro každý profil vlastní barevnou konfiguraci, takže víte co máte zrovna nastaveno.
Kromě barev je zde i uvedeno jaké závaží máte na myši připevněno, pokud byste to hledali je to v prvním okénku vlevo dole.
Na třetí straně lze zapnout pokročilé nastavení citlivosti os X a Y. Přepnout odezvu mezi 125/500/1000Hz, případně zapnout akceleraci myši, nastavit citlivost ve Windows či resetovat ovladače na tovární nastavení.
Nejdůležitější funkcí je ale zapnutí/vypnutí TCU a jeho kalibrace. V základu je myš nastavena jen na tovární nastavení TCU, které by mělo fungovat na většině podložek bez problémů. Nicméně podložek a typu povrchů je hodně a proto je zde možnost zkalibrovat senzor na jednu konkrétní. A že je to opravdu znatelný rozdíl. Je dokonce možné zkalibrovat myš tak, že je i rozumně použitelná na skle, kde se normálně laser vůbec použít nedá. Netvrdím, že se s tím dá hrát, ale jde to. Myslím, že co se podložek a normálních materiálů týká, tak je to skvělá možnost, která zaručí, že myš bude fungovat na všem.
Celkově bych k softwaru měl výtku pouze, co se rychlosti nabíhání konfigurace týká, mohla by být decentně rychlejší. Ale není to nic tragického. Tak se podívejme, jak se s myší pracuje ...
|