Strana 2 z 4
Pokud jde o balení, tak pochopitelně je odpovídající velikosti panelu. Balení se blíží 20kg hmotnosti.
Vybalení je celkem snadné, samotný panel a k němu dvě nožičky. Absence klasického stojanu je jedním z důvodu, proč je tohle spíše než PC monitor, tak TV. Nožičky stačí připevnit 2 šrouby.
Celkové rozměry jsou tak 967 x 638 x 251mm a hmotnost 15,4kg. Panel má tloušťku až 88mm.
Zezadu má „herní design“ podobnou konstrukci a vzhled, ale zcela chybí podsvícení, které některé herní AORUS monitory mají. Zde by prostě bylo k ničemu, jelikož většina si tohle postaví ke zdi, nebo rovnou upevní na zeď, a tak zadní stěnu tohoto monitoru prakticky nikdy neuvidí, ani by to moc neprosvítalo.
Z hlediska konektorů, vše je po bocích na zadním vystouplém panelu. Na jedné straně je napájení, z druhé strany jsou veškeré ostatní konektory, kde potěší přítomnost moderních DP 1.4 a HDMI 2.1. Takže pokud máte zařízení s těmito standardy, není tak problém všechny technologie a potenciál panelu plně používat. To ocení zejména majitelé nové generace grafik a hlavně konzolí.
Jestli hledáte ovládání, tak Gigabyte používá jediný malý „joystick“, který je umístěn uprostřed spodní hrany panelu. Alternativně je v příslušenství jednoduchý dálkový ovladač :). Ve výbavě najdete rovněž dva silné integrované 12W reproduktory, tedy výrazně silnější než cokoliv, co je v běžných monitorech. A hrají pěkně nahlas.
Z hlediska instalace je to naprosto jednoduché. Nic zvláštního monitor nevyžaduje. Snad jen pokud chcete využívat 4 při 120Hz s FreeSync atd. přes HDMI, musíte mít odpovídající grafickou kartu nebo jiné zařízení s HDMI 2.1 verze. U grafických karet je to Radeon RX 6000 nebo RTX 3000 série, u konzolí pak současné Xbox X a PlayStation 5. U PC grafik lze použít i DP rozhraní. Já osobně jsem monitor používal s Radeon RX 6000 sérií grafik na několika zařízeních.
Při připojení na PC se prakticky automaticky zapne monitor na maximální rozlišení s maximální obnovovací frekvencí a pokud máte grafiku podporující Freesync/Adaptive sync, bude i ten aktivní. Monitor tak můžete okamžitě používat bez nutnosti nastavovat cokoliv. Nicméně Gigabyte pro svou herní sérii panelů nabízí hned několik extra funkcí, které z toho právě dělají herní monitor.
Samozřejmě vedle obvyklých detailních možností nastavení vlastností obrazu, jsou zde funkce jako AIM Stabilizer, Black Equalizer, pevný zaměřovací kříž a pár dalších věcí, které mohou přinést výhodu v některých hrách.
Je zde také funkce KVM, umožňující ovládání více zařízení jednou sadou periferií. Nebo pro PC uživatele je zde funkce DASBOARD, zobrazující řadu parametrů vašeho HW, včetně teplot, frekvencí, FPS apod.
Nic z toho není až taková novinka, vše GB nabízí i u dříve uvedených herních monitor, takže zkušeností z praxe s tím je hodně. A jaký je tedy monitor v praxi?
|