Strana 2 z 4
Balení je pochopitelně úměrně velké monitoru. Ten je uvnitř rozložen, takže pivot a stojánek jsou zvlášť a musíte si monitor doma smontovat. Návod, jak vše bezpečně vybalit a složit, je přímo graficky přehledně vypracován na vnitřním víku krabice, takže se ho držte.
Samotný monitoru kupodivu nemá AORUS značení, tedy oficiálně nepatří do herní řady, což mě přijde zvláštní, když má prakticky všechno, co jiné Gigabyte modely s AORUS značením. Dobře, nemá třeba RGB podsvícení a má o trochu jednodušší SW, ale vše zásadní tu prostě je :).
Pivot má ale jen základní výškové nastavení (kolem 9cm), lze nastavit náklon v rozpětí -5 až 20°, ale bohužel zde není natočení. Což ale u prohnutého panelu dává trochu smysl, přeci jen na výšku ho nikdo otáčet nebude :). Pivot je pevný (uvnitř je kov), základna je příjemně velká (vyztužena kovem), a hmotnost celého monitoru je pal kolem 8kg.
Monitor sám má sice velmi tenké plastové rámečky, jen spodní lišta je širší. Bohužel sám VA panel má ještě okraje a ty jsou dalšího více než půl centimetru. Monitor nemá integrované reproduktory ani RGB blikátka, takže v tomhle výrobce ušetřil peníze i prostor.
K ovládání všeho slouží tlačítko ala joystick, rychle se s ním naučíte a vše je tedy rychle přístupné. Je umístěno na zadní straně, blízko pravému spodnímu okraji a je to jediné ovládací tlačítko, které monitor má!
Samotný panel je velmi tenký, zadní kryt je samozřejmě plastový. Pivot se montuje dle VESA standardu 4 šrouby. Konektoru jsou umístěny tak, že kabely směřují směrem dolů. Je zde 3,5mm zvukový jack, 2x HDMI 2.0, 1x HDMI 1.4, konektor pro USB a dva USB 3.0.
Pokud hledáte klasický počítačový 3kolíkový konektor pro napájení, hledáte marně. Monitor má překvapivě vlastně trafo, tedy podobné řešení, jako najdeme u mobilních PC. K samotnému panelu od trafa vede tenký kabel zakončený malým kulatým konektorem.
A jaký je monitor v praxi?
|