Strana 6 z 6
Kingston HyperX a periferie zjevně k sobě patří a s touto značkou tak budeme muset počítat. Produkty, které aktuálně nabízí a které jsme mohli v praxi důkladně otestovat, jsou rozhodně více než konkurenceschopné.
S klávesnicí HyperX Alloy Elite se Kingston pouští opatrně i do vyšší střední třídy, kde je dnes ale pořádně narváno. Zpracováním se však HyperX rozhodně neztrácí, snad RGB podsvícení je už dnes standardem, ale u této klávesnice nám jeho absence nijak nevadí, designem patří naopak mezi ty více zajímavé a originálnější modely na trhu. Problém je trochu s cenou, kdy přeci jen konkurence tlačí na pilu. Nicméně na druhou stranu kvalitní zpracování, funkční ergonomie a vše co je třeba, této klávesnici nechybí a rozhodně bych ji vzal radši, než o něco málo levnější verzi Alloy FPS.
Co lze klávesnici vyčíst je rozhodně fakt, že bohužel neexistuje v české verzi. Máme zde jen US. Za 3500 korun vč. DPH není nejlevnější, ale ani nejdražší ve srovnání s jinými. Doporučení dostane, protože je to kvalitní mechanická klávesnice s velmi solidní ergonomií, ale pokud chce HyperX vyniknout, musí se přeci jen v současné velké konkurenci trochu více snažit, ale rozhodně má co nabídnout.
To myš HyperX Pulsefire FPS nás velmi příjemně překvapila. Tím spíše, že preferujeme v redakci z velké části „Razer“ ergonomii přidržování myši. A tahle myš jakoby RAZERu z oka vypadla. Nicméně Kingston použil cenově maximálně efektivní kvalitní komponenty a samozřejmě konstrukčně je mnohem méně nákladná a lehčí. Myš se také obejde bez přídavného SW. Z hlediska funkčnosti je tedy nemožnost naprogramovat hlavně boční tlačítka největší negativum, nicméně celkově můžeme jen chválit. Je to velmi funkční a pěkná myš, kdy design narušuje jen odlišně svítící tlačítko na přepínání rozlišení. Avšak myš jako celek za 1600 korun nabízí i skvělý poměr cena-výkon, kdy opravdu výkon a rozumnou kvalitu nabízí.
A třeba v kombinaci HyperX Fury S podložkou jde o velmi dobré a skvěle padnoucí kombo. Vybrat si můžete ze 4 velikostí. Naše největší testovaná XL má tak akorát rozměry, že na ní budete mít myš i klávesnici, což mnoha lidem bude velmi vyhovovat. Stojí 930 korun. Menší verze L je za 530, M za 400 a nejlevnější S verze je za 320 korun. Všechny se stejným kvalitním zpracováním, výborným látkovým povrchem a skvělou protiskluzovou úpravou spodku. Můžeme jen doporučit.
Kingston HyperX jasně ukazuje, že jeho výlet do světa periferií není jen náhodným pokusem, kdy chce být takříkajíc do počtu. Docela se snaží navrhnout nikoliv vyloženě levné, ale funkční a cenově rozumné periferie s vlastním identifikujícím designem a docela se mu to daří. Kromě výše testovaných periferií má i několik sluchátek, kdy na jednu novinku se brzy podíváme také. Zkrátka Kingston vedle disků a pamětí všeho druhu je nyní také pod značkou HYPERX i solidní výrobce periferií a nechce být jen do počtu.
AUTOR: Jan "DD" Stach |
---|
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně. |
|