Strana 3 z 4
První krok je tedy stáhnout ze stránek výrobce dodávaný program „KFA Slider Tuner Setup“. Instalační balíček je zhruba 3MB velký a je kompatibilní se všemi aktuálními operačními systémy. Já osobně testoval na Windows 10. Pokud jde o funkce tohoto programu, jsou následující: Tvoření maker, přidělování funkcí určitým tlačítkům, Modifikace RGB podsvícení.
Veškeré nastavení probíhá v hlavním okně aplikace, kde v levém horním rohu nastavujeme funkce pro jednotlivá tlačítka. Pod nimi je pak funkce pro tvorbu maker. V levém dolním rohu pak lze vytvářet profily. V pravé části aplikace lze pak měnit citlivost senzoru, k nim pak lze přiřazovat i jednotlivé barvy podsvícení.
Pokud byste si chtěli více vyhrát s nastavením RGB a efekty stačí kliknout volbu „Ligthing“. Zde si můžete vybrat z několika efektů, lze nastavit jejich rychlost a samozřejmě i sílu samotného podsvícení. Měnit lze dokonce i rychlost rolovacího kolečka a rychlost dvojkliku.
V poslední záložce se nastavuje frekvence USB portu od 125-1000Hz. Pojďme se podívat, jak si myš povede v praxi.
Myšku jsem nakonec testoval po dobu cca dvou týdnů každý den několik hodin. Ohledně citlivosti senzoru, zde jsem nakonec nastavil 2600 DPI, více už pro moje potřeby bylo moc. Pokud jsem se pohyboval v prostředí Windows bohatě mi stačilo i 2000 DPI. Mezi těmito dvěma profily jsem si tedy dle potřeby přepínal. Ohledně frekvence, doporučuji si nastavit maximum 1000Hz, odezva byla v tomto nastavení nejlepší. Ohledně testování ve hrách, nakonec jsem nahrál s touto myší skoro dvacet hodin čistého herního času ve hrách Cyberpunk 2077, Counter Strike Global, Heroes of The Storm, World of Tanks a dalších, které momentálně hraju. Za celou dobu jsem nezaznamenal jediný problém s funkčností optického senzoru.
Co musím velmi pochválit je úchop myši i v mé větší ruce, díky všude přítomným průduchům jsem ani po několika hodinách intenzivního hraní nezaznamenal ono nepříjemné pocení, kteří asi všichni dobře znáte. Myš také velmi dobře padla i do mé větší dlaně, v tomto ohledu tedy mohu jenom chválit. Velkou výhodu také vidím v té ultra nízké váze, pokud máte kvalitní herní podložku pod myš, ta na ní bude doslova „létat“ protože díky váze pouhých 60g klade minimální odpor.
Co se týče levého a pravého tlačítka na myši, ty se spoléhají na spínače s výdrží 10 milionů kliknutí, bohužel přesný typ výrobce neuvádí. Nejedná se tedy o drahé Japonské Omron. Ovšem za celou dobu jsem s nimi neměl jediný problém. Klikání bylo rychle, přesné a spínače nejsou ani moc hlučné. Tuhost rolovacího kolečka je velmi příjemná, kolečko není zbytečně tuhé, a to mi osobně dost vyhovuje. Takže v tomto ohledu za mě osobně palec nahoru.
Tlačítko pod rolovacím kolečkem pak slouží k přepínání přednastavených režimů citlivosti optického senzoru. Pokud jste vyznavači RGB blikátek, i zde si přijdete na své, i když v celkem decentní míře, protože osvětlená je jenom horní část myši formou jakéhosi „ringu“ kolem rolovacího kolečka a pak pod dlaní na dolním okraji myši. Skrze perforaci je pak podsvícený nápis KFA2.
Pojďme tedy k závěru.
|